Спеціальні потреби

Кондитерська відкрила двері у повноцінне життя людям з вадами розвитку


Понад чотири з половиною мільйона американських дітей мають проблему із засвоєнням та обробкою інформації. Навіть після закінчення спецшкіл ці молоді люди не можуть повністю влитися у суспільство чи влаштуватися на роботу. Рівень безробіття серед людей з когнітивними розладами надзвичайно високий. У передмісті Вашингтона на допомогу цій категорії населення прийшла одна кондитерська. На її базі було створено програму тренінгу людей з обмеженими можливостями.

Печиво з цієї кондитерської не лише смачне і доступне. Особливість тістечок в тому, що їх печуть люди з когнітивними розладами. За їх роботою уважно наглядають двоє професійних кондитерів, які водночас є менторами тренінгу людей з обмеженими можливостями.

Цю програму, що працює на базі кондитерської, заснували у 2009-му році дві жінки – Сара Портман-Мільнер і Лорі Векслер.

«Я познайомилася з Лорі по роботі, вона – соціальна працівниця, як і я. Одного дня Лорі запитала мене: «Як ти дивишся на ідею відкрити кондитерську і готувати людей з обмеженими можливостями працювати у пекарні?» І я відповіла, що повністю ЗА. Чому б не дати цим людям шанс у житті», – так все і почалося, пригадує Сара.

Учасники тренінгу – молоді люди, віком від 18 до 27 років. Усі мають помірні когнітивні порушення. Таким людям важче дається процес вивчення і засвоєння інформації. Вибір професій у них дуже обмежений, утім робота кондитера, на думку Сари, найкращий для них вибір:

«Це дозволяє їм у соціально прийнятний спосіб знайти роботу, отримати навички, які цінуються, на які є попит і за які платять».

23-річна Рейчел працює у кондитерській неповний робочий тиждень:

«Зі мною треба бути терплячим. Вони мене не кваплять, працюють зі мною один на один. Якщо піти деінде, такого не буде, всі дуже зайняті».

21-річна Верред має легку форму аутизму. Людям з цією хворобою часто важко взаємодіяти з іншими і адаптуватися до нового середовища. Тренінг у кондитерській Верред дуже подобається. Вона каже, що програма відкрила їй новий світ:

«Спочатку, я не була впевнена у собі, розгублювалася, переживала. Але мене не квапили, мені відкрили очі на світ, я зрозуміла що хочу робити у житті, зрозуміла в якому хочу бути середовищі, хоча мені треба ще трохи повчитися».

Верред закінчила програму у вересні. Її успіхи були настільки вражаючими, що кондитерська, в якій вона опановувала професію кулінарного кухаря, взяла її на постійну роботу. Співзасновниця програми Сара Портман-Мільнер каже, успіх тренінгу перевершив усі її сподівання:

«Коли ми заснували нашу кондитерську, то знали, що хочемо відкрити перед людьми нові можливості. Ми не уявляли, який феноменальний вплив це матиме на людей. Життя багатьох наших випускників змінилося».

Сара мріє одного дня розширити кондитерську і відкрити при ній кафе, де учасники програми могли би продовжити розвивати свої кулінарні навички.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG