Спеціальні потреби

Єврокомісія проти замороження війни, Саудівська Аравія за “важкі компроміси”, Велика Британія закликає до миру на умовах України


Учасники Саміту миру у Швейцарії висловили погляди на шляхи припинення російської війни. MICHAEL BUHOLZER/POOL/AFP
Учасники Саміту миру у Швейцарії висловили погляди на шляхи припинення російської війни. MICHAEL BUHOLZER/POOL/AFP

Заморожування війни в Україні – це не вихід, а рецепт для майбутніх загарбницьких воєн, заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн на Саміті миру у Швейцарії.

“Замість цього ми повинні підтримувати всеосяжний, справедливий і стійкий мир для України. Такий, який відновить суверенітет України та її територіальну цілісність”, – додала посадовиця.

Водночас міністр закордонних справ Саудівської Аравії принц Фейсал бін Фархан Аль Сауд заявив, що компроміси неуникні.

Будь-які надійні мирні переговори щодо війни в Україні потребуватимуть участі Росії та включатимуть “важкий компроміс”, цитує принца видання Arabia News.

“Ми вважаємо важливим, щоб міжнародне співтовариство заохочувало будь-які кроки до серйозних переговорів, які вимагатимуть важкого компромісу в рамках дорожньої карти, яка веде до миру”, — сказав він.

Як повідомляв Голос Америки, віцепрезидентка США Камала Гарріс виступила проти “капітуляції України”, як вона сказала про озвучені напередодні вимоги російського президента Володимира Путіна.

“Він закликає не до переговорів, а до капітуляції”, – прокоментувала заяву Путіна з його вимогами щодо “миру” Гарріс.

Вона запевнила, що США поділяють бачення президента України Володимира Зеленського про припинення російської війни.

“Путін не зацікавлений у справжньому мирі. Він розпочав тривалу дипломатичну кампанію проти цього саміту, наказуючи країнам триматися подалі, поширюючи фальшиві наративи про свою готовність до переговорів”, – сказав, прибувши до Швейцарії прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак.

Звертаючись до учасників, він Сунак попередив союзників Росії, що вони “на неправильному боці історії”, цитує Сунака видання Sky News.

Ріші Сунак під час зустрічі із Володимиром Зеленським наголосив, що “будь-яка мирна угода має бути на його умовах”.

У Саміті миру в Швейцарії беруть участь понад 100 країн та міжнародних організацій. Вони зібралися для обговорення шляхів досягнення довготривалого і справедливого миру, попри спроби Росії зірвати цю подію.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG