Спеціальні потреби

Новий звіт остерігає перед надмірним споживанням цукру


До 2015 року споживання цукру у світі сягне позначки 176 мільйонів тонн на рік. Згідно з даними Американської асоціації дослідження серцевих недуг надмірне споживання цукру призводить до серцевих захворювань.

До 2015-го року споживання цукру у світі сягне позначки 176 мільйонів тонн на рік. Це на 20% більше від тієї кількості цукру, яку людство споживає сьогодні. Тим часом Американська асоціація дослідження серцевих недуг у своєму останньому звіті застерігає, що надмірне споживання цукру призводить до серцевих захворювань.

Нещодавні дослідження свідчать, що споживання цукру у світі за останнє століття зросло у понад тринадцять разів – від 11 мільйонів тонн у 1900 році, до 145 мільйонів тонн сьогодні. Цукор, сироп фруктози та інші підсолоджувачі тепер додають до більшості харчових продуктів чи напоїв. І якщо для цукрової індустрії це добрі новини, то працівники галузі охорони здоров’я занепокоєні.

Лікар Міріам Воз та медсестра Джейн Велш з Університету Еморі брали участь у дослідженні, яке засвідчило, що надмірне споживання цукру може підвищити рівень холестерину та тригліцеридів, які призводять до ожиріння. Це, каже Воз, у свою чергу збільшує ризик серцевих захворювань.

«Так як висококалорійна дієта підвищує рівень тригліциридів і холестерину, такий самий ефект має і надлишкове споживання цукру».

У дослідженні, яке тривало шість років, взяло участь понад шість тисяч пацієнтів. Учасники були розділені на п’ять груп, за рівнем цукру, який вони щоденно споживали. Медсестра Джейн Велш каже, що одна з груп вживала найбільше цукру – це становило 46 чайних ложок цукру на день. Група з найменшим споживанням – мала всього три чайних ложки цукру в день.

Виявилось, що люди, які споживали більше цукру, мали вищі фактори ризику серцево-судинних захворювань. Лікар Воз зазначила, що високий вміст цукру в крові також зменшує рівень ліпопротеїдів високої щільності, які необхідні для нормальної роботи серця.

«Це дослідження справді показало, що із збільшенням рівня цукру збільшується рівень тригліцеридів і зменшується рівень ліпопротеїдів високої щільності».

Науковці виявили, що у людей, які вживали найбільше цукру рівень ліпопротеїдів був на 20% нижчим, ніж у людей тієї групи, яка споживала найменше цукру. Відтак медики кажуть, якщо пацієнти хочуть уникнути серцевих захворювань, вони мусять уважно стежити за щоденною нормою спожитого цукру.

Американська асоціація вивчення серцевих недуг зазначає, що щоденна норма цукру для жінок не має перевищувати семи чайних ложок, а для чоловіків десяти.

Особливу увагу асоціація закликає звернути на солодкі напої, які мають винятково високий рівень цукру.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG