Спеціальні потреби

Башір відвідає Південний Судан напередодні референдуму про незалежність регіону


Президент Судану Омар аль-Башір
Президент Судану Омар аль-Башір

Провідний член правлячої у Судані партії повідомив, що президент Омар аль-Башір відвідає південний регіон країни напередодні проведення там 9 січня референдуму у справі незалежності.

Рабі Абделаті Обеїд сказав, що візит засвідчить відданість суданського уряду ідеї добрих відносин з Південним Суданом, навіть в разі мешканці цього напівавтономного регіону проголосують за повне відділення від Судану.

Обеїд зазначив, що президент Башір проведе зустрічі з лідерами південного регіону для обговорення шляхів забезпечення вільного, прозорого та чесного голосування.

Поки що конкретної дати візиту президента Башіра не оприлюднено.

У виголошеній у п’ятницю промові, Башір заявив, що його уряд «повністю готовий» на проведення референдуму і прийме будь-які його результати.

Референдум є ключовою частиною мирної угоди з 2005 року, яка поклала кінець понад 20-річній громадянській війні між мусульманською північчю і християнським півднем Судану.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Чи будь-хто може стати президентом США? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:04 0:00
XS
SM
MD
LG