Спеціальні потреби

Премію імені Василя Стуса посмертно отримав іранський блогер


Премію свободи творчості імені Василя Стуса за 2015-й рік посмертно присуджено іранському політичному блогеру Саттару Бегешті, якого в 2012 році в тюрмі закатувала кіберполіція Ірану.

Саттару Бегешті критикував іранський уряд на своєму Фейсбуці. Його смерть через кілька днів після арешту, викликала міжнародне обурення і стала фактором, що об’єднав дисидентський рух і прихильників свободи слова в усьому світі.

Саттар Бегешті
Саттар Бегешті

Премія свободи творчості імені Василя Стуса була заснована, щоби відзначати творчість міжнародних авторів, які були ув’язнені за мирне висловлювання думок чи поглядів, і чию мужність перед обличчям цензури й тиску можна назвати винятковою.

Першу Премію свободи творчості імені Василя Стуса було присуджено у 1998 році. Попередні переможці премії включають Реджепа Марашлі, Феріду Дуракович та Філіпа й Даніела Берріґанів.

«30 квітня ми вшановуємо Бегешті та інших іранських письменників і дисидентів, які виявляють монументальну мужність перед лицем цензури, гноблення та смерті», - зазначається на сайті премії, організатором якої є міжнародний ПЕН-центр.

Премія названа на честь українського поета Василя Стуса, який був провідним голосом свого покоління й став останнім українським автором, що помер в радянському ГУЛАГу.

XS
SM
MD
LG