Спеціальні потреби

Американський диплом і десятки тисяч $ боргу...


Усього в Америці – 20 мільйонів студентів. Із них понад 60% беруть в уряду студентські позики
Американці пишаються своєю системою вищої освіти, здобуття якої вважається запорукою життєвого успіху. Щоправда, коштує це не дешево.

Більшості доводиться брати позику на навчання. Позички дає уряд під відносно невеликі чотири-шість відсотків. Загалом, американці винні за вищу освіту один трильйон двісті мільярдів доларів. Середній борг американського випускника складає 26 тисяч доларів. Студенти престижних закладів нерідко винні суми у понад двісті тисяч доларів. Щоправда існують і інші варіанти отримати диплом не захлинувшись боргами.

Першокурсник Фернандо Замброне приїхав до Вашингтона із Техасу. Вчиться на політичних студіях і мріє працювати в Білому домі. Від мети хлопця віддаляє кілька кварталів пішки, і кілька десятків тисяч доларів – кредитом.

Он-лайн освіта ефективніша за традиційну - експерти
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00
Фернандо Замброне говорить:

«Я маю виплатити 70 тисяч доларів. Кепські справи. Зараз я ненавиджу своє життя».

Над Фернандо висить студентська позика. Розплачуватися треба з урядом.

У студентському містечку жартують – навчання таке дороге, що виплату студентського боргу святкуватимуть на пенсії:

«Сплачу, коли стукне вісімдесят», – каже Фернандо.

Інший студент додає:

«Теоретично, можеш платити до кінця своїх днів».

Студентів із таким настроєм у цьому університеті – сім тисяч. Вони коментують:

Американський диплом через Інтернет - реально
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00
«Сподіваюсь, одного дня я таки виплачу свій борг і тоді почуватимусь найщасливішою людиною на планеті».

«Кілька років... від п’ятнадцяти до тридцяти...»

«Так, навчання тут дорогувате...»

«Це трохи пригнічує, коли над тобою висить багатотисячний борг. Але, чесно кажучи, іншого варіанту платити за навчання немає. Особливо у такому престижному і дорогому університеті».

У непосильно дорогі виші йдуть заради майбутньої високооплачуваної роботи. Це університет імені Джорджа Вашингтона, доволі престижний у США. За один предмет треба викласти півтори тисячі доларів на рік. Тобто рік навчання обходиться у майже п’ятдесят тисяч доларів. Отже, ступінь бакалавра буде коштувати двісті тисяч доларів. А це – півтора мільйона гривень.

У відділі фінансової допомоги університету погоджуються – зробити це власним коштом американцям не під силу. Тому приблизно десять тисяч студентів вишу – а це понад половина – беруть позики, подаються на стипендії, шукають гранти чи працюють на півставки в університеті. Останнім шляхом пішла й українка Ірина Пайосова – еколог із Могилянки. Скільки виклала, аби отримати ступінь магістра в Аризоні не каже:

«Я не пам’ятаю…»

Це трохи пригнічує, коли над тобою висить багатотисячний борг
А все тому, що за дорогу освіту дівчина не платила:

«Коли я подавала документи – мені було страшно. У моїх батьків, простих людей, теж цих грошей не було».

На конкурсній основі Ірина отримала місце асистента в своєму університеті. Писала дипломну і паралельно впорядковувала результати досліджень свого професора. За це університет платив Ірині зарплатню й покрив усі витрати на навчання.

Американський диплом - запорука успіху в Україні
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:35 0:00
Усього в Америці – 20 мільйонів студентів. Із них понад 60% беруть в уряду студентські позики. Виплачувати їх треба після закінчення університету. І тільки тоді, коли у випускника є робота. \

На час безробіття борг заморожується. У 2013 році позики студентів перевищили трильйон доларів і перевищили суму боргу американців на кредитних картках.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG