Спеціальні потреби

Обвинуваченому у смерті студента Індила дали 5 років умовно


Обвинуваченому у смерті студента Індила дали 5 років умовно
Обвинуваченому у смерті студента Індила дали 5 років умовно

П’ять років позбавлення волі умовно – такий вирок отримав капітан Сергій Приходько, якого обвинувачували у смерті студента Ігоря Індила. Іншого міліціонера по цій справі амністували ще до кінця розгляду справи.

19-ти річний студент Ігор Індило загинув у кімнаті для затриманих столичного відділення міліції. Його забрали з гуртожитку під час святкування власного дня народження, а зранку з відділення подзвонили батькам з вимогою забрати тіло Ігоря. Правоохоронці заявили, що хлопець задихнувся та впав з 50-ти сантиметрової лавки, бо був п’яний. Натомість, розтин показав, що Ігор Індило помер у результаті перелому черепа та внутрішньої кровотечі, і що ушкодження на його тілі виникли в результаті контакту з тупим предметом.

В обвинувачувальному вироку суддя вказав, що Ігоря Індила дійсно тримали незаконно. Також у Деснянському райсуді вказали, що ця справа була досить резонансною та знизила рівень довіри до української міліції.

Свідченням резонансності справи Індила є численні акції протесту молоді проти дій міліції, а також сприяння президента Віктора Януковича. Український президент навіть зустрівся особисто із матір’ю Ігоря Індила та запевнив, що справою займатиметься науково-дослідницька група.

В результаті, ані прокуратура, ані суд не змогли довести вину обох міліціонерів у смерті 19-ти річного студента. Замість того правоохоронців звинуватили у перевищенні службових зобов’язань. А під час слідства одного із обвинувачуваних навіть підвищили до капітана. Захист міліціонерів не погодився із полегшеним вироком та планує подавати апеляцію.

Із вироком не погодилася і уповноважена з прав людини в Україні Ніна Карпачова. Вона зазначила, що розгляд справи у Деснянському райсуді відбувався з істотними порушеннями. Через це омбудсман готуватиме апеляцію на вирок. «Суд не усунув суперечності доказів у справі, проігнорував дані про застосування працівниками міліції фізичного насильства до Ігоря Індила, відмовив у задоволенні ряду клопотань сторони потерпілих, зокрема щодо встановлення та допиту осіб, які перебували в Шевченківському райуправлінні міліції і могли бути очевидцями подій», зазначає Ніна Карпачова.

Не погоджуються із вироком і правозахисні організації. Так, міжнародна правозахисна організація Міжнародна амністія навіть розпочала окрему кампанію в Україні – «Зупинимо тортури в Україні!». Правозахисники планують домогтися реформування системи нагляду за діями представників правоохоронних органів. Адже така історія із Ігорем Індилом не єдина. За результатами дослідження Міжнародної амністії, щороку сотні тисяч людей потерпають від знущань з боку української міліції. Проте на більшість скарг надається одна відповідь – «відсутність складу злочину». На думку правозахисників, це наслідок радянської системи, а також існування родинних, дружніх зв’язків між працівниками міліції та прокуратури. Найчастіше ці органи навіть знаходяться в одній і тій самій будівлі, зазначається у звіті організації.

У відповідь на вирок Міжнародна амністія заявила, що Україна повинна переглянути ще раз цю справу, адже існують докази, в тому числі, і відео, які доводять вину міліціонерів. «Обвинувачення обох міліціонерів у незначній недбалості, коли є прямі докази їх вини у смерті Ігоря Індила, показує шокуючу неповагу до людського життя», заявив заступник керівника програм Міжнародної амністії у Європі та Азії Джон Далгаузен.

«Ця справа стала лакмусовим папірцем українського правосуддя на здатність серйозно займатися справами щодо зловживання міліцією. Її провал свідчить про необхідність реформування системи», – додав правозахисник.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG