Спеціальні потреби

Яценюк здатен не допустити нову революцію - бізнесмен Захур у The New Statesman


Колишній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк може попередити наступну революцію в Україні, ймовірність якої зросте, якщо президент України Петро Порошенко та близько пов'язаний із ним прем'єр-міністр Володимир Гройсман не виконають свої обіцянки перед народом України. Про це у британському виданні The New Statesman написав британський бізнесмен Мохаммад Захур, який тривалий час працює в Україні і є власником впливового англомовного видання Kyiv Post. У 2015 році українські ЗМІ писали про намір Захура продати свої підприємтсва в Україні.

Захур переконаний, що чинна конфігурація сил в українському парламенті робить Арсенія Яценюка ключовою постаттю для визначення майбутнього України.

У нас робоча сила вдвічі дешевша, ніж у Китаї. Через падіння гривні, Україні стала найдоступнішою країною для будь-якого виробника

​Як лідер «Народного фронту» у ВР екс-прем'єр міністр України може ініціювати дочасні вибори і таким чином змінити характер контрольованої олігархами Ради, яка у нинішнього вигляді є перепоною необхідним країні реформам - вважає Захур. Він також висловлює песимізм з приводу уряду Гройсмана, який він характеризвує «менш реформістським, менш компетентним та наповненим особами лоальними до Порошенка».

«На даний момент міжнародна спільнота має усвідомити, що будь-які релевантні реформи відбулись в Україні попри зусилля Ради, а не завдяки їй. Кожна позитивна зміна відбулась, або через українців, або через розвал мережі Януковича, або завдяки ультиматумам МВФ та міжнародних партнерів України», - пише Захур.

З твердженням Захура про неконструктивність нинішньої ВР також погодився народний депутат України, журналіст-розслідувач Сергій Лещенко, статтю якого "Останній шанс для Порошенко" на початку травня оприлюднило поважне англомовне видання The Moscow Times.

«Сподівання, що чинна коаліція буде здатна пожвавити процес реформ, є наївним, і не дивно, що західні уряди заледве приховують свій скептецизм», - пише у своїй статті Захур, - «Як лідер партії "Народного фронту", яка дає 81 голос нинішній коаліції, Яценюк має змогу ініціювати дочасні вибори, якщо уряд Порошенка / Гройсмана не виконає обіцянки дані народу України. Якщо ж він цього не зробить, то ймовірно спиричинить третій Майдан», - пише Захур.

Бізнесмен також відзначив, що після відставки Яценюка його «майже не вистачає», а сам він «попри вади та провали у політиці загально визнається найбільш компететним прем'єром в історії України».

Захур є засновником та головним власником групи ISTIL. На початку року в інтерв'ю Аналітичній службі новин Захур розповів, що внаслідок конфлікту на сході України втратив десятки мільйонів доларів у активах та закликав «відпустити» Донбас, прирівнючи кризову ситуацію до сварки між подружжям.

Бізнесмен також відзначав, що на даний момент Україна стала привабливою для іноземного виробника.

«У нас робоча сила вдвічі дешевша, ніж у Китаї. Через падіння гривні, Україні стала найдоступнішою країною для будь-якого виробника, який хоче відкрити своє підприємство», - розповідав Захур.

Дивіться також: На важкий борг гроші Заходу перетворяться лише якщо влада України їх розкраде - експерт

На важкий борг гроші Заходу перетворяться лише якщо влада України їх розкраде - експерт. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:50 0:00

XS
SM
MD
LG