Спеціальні потреби

8 важливих думок про День перемоги у Києві, Москві, "республіках" від західних ЗМІ, експертів


9-го травня, яке в Україні відзначається як 71-а річниця перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, міжнародні ЗМІ, оглядачі та експерти порівнюють особливості відзначення цієї дати у Києві та Москві.

Найбільшу увагу привернули урочистості у столиці РФ.

1. Агенція новин Reuters прямо назвала парад Перемоги на Червоній площі "демонстрацією військової машини війни".

Відомий економіст Андерс Аслунд звернув увагу на промову президента Росії Володимира Путіна з нагоди 9-го травня.

2. "Промова Путіна: коротка та ностальгічна. Друга світова стала суто російською війною. Не згадано союзників, навіть СРСР згадано лише один раз", - пише експерт.

А викладач Королівського коледжу у Лондоні Александр Кларксон прямо заявив - путінський режим приніс правду про Другу світову війну у жертву потребам пропаганди.

3. "Використання у цілях пропаганди страждань під час війни мільйонів громадян СРСР - це один із найбільш ганебних аспектів режиму Путіна", - твітує сьогодні експерт.

Натомість інші коментатори відзначали - святкування перемоги над нацизмом на часі у будь-який час.

4. "Однозначно правильно, навіть сьогодні, відзначати неймовірний внесок Росії у перемогу над Гітлером 71 рік тому", - твітує сьогодні колишній міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт, - "Але сьогодні також треба пам'ятати, що народи Білорусі та України найбільше постраждали від наступу гітлерівців".

5. "9 травня - хороший день, щоб згадати, що попри ворожість часів «холодної війни», ми колись працювали разом з росіянами, щоб перемогти більше зло", - твітує Емма Ешфорд, дослідниця аналітичного центру CATO у Вашингтоні.

На особливості офіційного відзначення 9-го травня в Україні звернув увагу Ян Бейтсон, журналіст, який висвітлює події в Україні для таких західних видань, як Guardian, The Daily Beast та ін.

6. "День перемоги Путіна та ДНР - це демонстрація сили у стилі Брежнєва, Україна ж намагається створити таку версію свята, яка би об'єднала усю країну, наголосивши на трагедії", - визначив різницю між 9-м травня у Києві, Москві та Донецьку журналіст.

"Цю версію важко накинути тим, хто звик, що 9-те травня це вшанування військової сили у стилі генсека КПРС Брежнєва", - додає Бейтсон.

Як відомо, президент України Петро Порошенко у понеділок у ході молитви капеланів-учасників АТО зробив наголос на спадкоємності та спорідненості усіх захисників України.

"Настав, нарешті, той час, коли червоноармійці та вояки Української Повстанської Армії разом відзначають перемогу над нацизмом. Їх об’єднали ви - онуки та правнуки, які разом пліч-о-пліч захищають сьогодні Україну. Сьогодні нащадки тих, хто свого часу ходили в атаку чи під командуванням Родіона Малиновського, чи під проводом Романа Шухевича - разом в одному окопі захищають Україну від російської агресії", - цитує президента офіційний сайт голови держави.

Увагу Яна Бейтсона не оминув подекуди конфліктний характер відзначення 9-го травня в Україні. При цьому оглядач побачив у сьогоднішніх подіях на ідеологічно протилежних полюсах відзначення 9-го травня свідчення плюралізму та відкритості в Україні.

7. "Що справді викликає подив щодо України так це те, що майбутнє офіційної версії Другої світової війни дискутується публічно через різні заходи та дати", - відзначив Бейтсон.

При цьому журналіст відзначив, що тлумачення Дня перемоги в рамках радянської ідеології не може служити об'єднанню України.

8. "Радянська точка зору не підійде цілій Україні. Не можна ігнорувати Пакт Молотова-Ріббентропа, чи переконати, що цей договір був оборонним за характером", - твітує журналіст.

Як відомо, відзначення 9-го травня в Україні позначилось рядом сутичок із використанням сили, серед іншого між прихильниками комуністичної ідеології та націоналістами. А напередодні українські правоохоронці здійснили серію затримань та повідомили про зрив спроб використати пам'ятну дату для ескалації ситуації у країні.

Натомість журналіст видання Vice Генрі Ланґстон 9-го травня звернув увагу на проблеми українських ветеранів АТО, поширивши сюжет про проблеми їх реабілітації та повернення до цивільного життя, а також історії тих вояків, які повернувшись із фронту стали жертвами бюрократії, яка позбавляє їх пільг.

Дивіться також: Заховані в офшорах гроші можуть викликати шок - огляд оцінок експертів

Заховані в офшорах гроші можуть викликати шок - огляд оцінок експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG