Спеціальні потреби

Держдеп: США не планують розміщувати елементи ПРО в Україні


Марі Гарф
Марі Гарф

Державний департамент заявив, що Сполучені Штати не мають наміру розміщувати елементи системи протиракетної оборони на території України з метою протидії агресії з боку Росії.

«Немає жодних пропозицій чи планів щодо розміщення американських чи натовських систем ПРО в Україні ... Про плани НАТО щодо систем протиракетної оборони добре відомо. Наприклад, всі наявні та плановані елементи знаходяться на території НАТО. І, звичайно, системи протиракетної оборони НАТО не спрямовані проти Росії, а проти загроз із боку Близького Сходу, про що ми вже неодноразово зяавляли», - підкреслила речниця Держдепу Марі Гарф.

Так Марі Гарф відповіла на запитання, чи є у США якісь плани у зв'язку із заявою української влади про те, що вони не виключають проведення консультацій про встановлення на території України системи протиракетної оборони для «захисту від ядерної загрози з боку Росії». Заяву зробив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов.

У Кремлі заявили, що будуть вдаватися до «заходів у відповідь» у разі, якщо Україна розмістить на своїй території елементи системи ПРО.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG