Спеціальні потреби

Держдепартамент «стурбований» новими атаками сепаратистів


Джон Кірбі
Джон Кірбі

Представник Державного департаменту США Джон Кірбі заявив про те, що в його відомстві «стурбовані повідомленнями про нові атаки комбінованих російсько-сепаратистських сил на українські позиції в Мар’їнці ... і на північний схід від Маріуполя».

Всі ці напади, за його словами, сталися на території, контрольованій українською владою.

«У цих атаках, як повідомляється, використовувалися важкі озброєння, заборонені Мінськими угодами. Росія несе пряму відповідальність за ці агресивні дії комбінованих російсько-сепаратистських сил, які неприйнятні і порушують ці угоди», – підкреслив Кірбі.

Він заявив, що будь-які спроби зайняти нову українську територію приведуть до того, що порушники угод «заплатять за це ще вищу ціну».

У той же час, він відзначив, що відомості надійшли недавно, і в Держдепартаменті «намагаються зібрати більше інформації, але це, безсумнівно, продовження того виду підтримки, організованої росіянами, яку ми бачили в минулому. І знову нові порушення міжнародного законодавства та української території».

Пояснюючи своє формулювання «комбіновані російсько-сепаратистські сили», Кірбі сказав, що не може дати точний опис складу цих підрозділів.

У них присутні «російські компоненти», але їх важко охарактеризувати, сказав він. Однак використовувана в ході бойових дій зброя «вимагає певного рівня організаційної підтримки, або у формі підготовки персоналу, або командування і контролю, або підтримки в розвідці, спостереженні та орієнтуванні на місцевості».

Кірбі не сказав, чи останні події спричинять додаткові санкції проти Москви, оскільки ніяких рішень не прийнято, проте сказав, що «Росія буде і далі розплачуватися за це».

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG