Спеціальні потреби

США закликають Росію припинити окупацію регіонів Грузії


Адміністративний кордон Грузії з окупованою Росією Абхазією
Адміністративний кордон Грузії з окупованою Росією Абхазією

Російські прикордонники відновили зведення загороджень уздовж лінії окупації

Встановлення огорож позбавляє засобів до існування і обмежує вільне пересування людей по обидві сторони адміністративної лінії розмежування. Росія повинна припинити окупацію регіонів Грузії - Абхазії і Південної Осетії
Посольство США в Грузії

Сполучені Штати засуджують процес спорудження російськими прикордонниками штучних загороджень в селі Атоці і закликають Москву припинити окупацію грузинських регіонів Абхазії і Південної Осетії. Про це сказано в заяві посольства США в Грузії.

"Встановлення огорож позбавляє засобів до існування і обмежує вільне пересування людей по обидві сторони адміністративної лінії розмежування. Росія повинна припинити окупацію регіонів Грузії - Абхазії і Південної Осетії", - заявило 9 листопада Посольство США.

Раніше із заявою з цього приводу виступив грузинський МЗС. Відповідно до грузинського зовнішньополітичного відомства, Російська Федерація продовжує дестабілізувати ситуацію в Цхінвальському регіоні, обмежує вільне пересування людей, які проживають в зоні окупації і ізолює потерпіле від конфлікту населення від решти Грузії.

Російська сторона у відповідь на звинувачення заявляла, що вважає "неправомірними" спроби "перевести стрілки" в зв'язку з перенесенням демаркаційної лінії адміністративного кордону між Грузією і Цхінвальським регіоном. Російське зовнішньополітичне відомство пояснює свою позицію тим, що Південна Осетія як "незалежна держава" вживає заходів з "облаштування свого державного кордону".

Нагадаємо, що в результаті російсько-грузинської війни, Росія в 2008 році визнала незалежність двох грузинських регіонів - Абхазії і Південної Осетії - і перекинула додаткові війська і озброєння на свої військові бази на цих територіях. Всі держави світу - за винятком Венесуели, Нікарагуа, Науру і Сирії - розглядають ці регіони як територію Грузії, що знаходиться під російською окупацією.

Дивіться також: Реакції: Українське питання в оновленому Конгресі США. Відео

Реакції: Українське питання в оновленому Конгресі США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG