Спеціальний представник США у справах КНДР посол Сун Кім зустрівся зі спеціальним представником Республіки Корея з питань миру та безпеки на Корейському півострові Ґанном Кімом та генеральним директором Міністерства закордонних справ Японії у справах Азії та Океанії Намазу Хіроюкі для двосторонніх та тристоронніх переговорів у Джакарті, Індонезія, 17 жовтня.
Офіційні особи трьох країн обговорили тристоронню співпрацю для стримування загрози з боку КНДР, зокрема в контексті її відносин з Росією. Про це повідомлено на вебсайті Державного департаменту США.
Зокрема, високопоставлені чиновники поділилися оцінками останніх подій на Корейському півострові та "постачання зброї між КНДР і Росією, які порушують численні резолюції Ради Безпеки ООН й загрожують стабільності та безпеці в Індо-Тихоокеанському регіоні, Європі та в усьому світі, а також підривають глобальний режим нерозповсюдження зброї масового знищення", йдеться в повідомленні Держдепу.
Раніше Сполучені Штати звинуватили Північну Корею у незаконному постачанні зброї в Росію для використання у війні проти України. Так, Білий дім 13 жовтня звинуватив Північну Корею у виряджанні до Росії понад 1000 контейнерів, які, ймовірно, були наповнені зброєю. За словами американських посадовців, такі постачання порушують санкції ООН, які забороняють Північній Кореї міжнародну торгівлю зброєю та військовим обладнанням.
У понеділок, 16 жовтня, на основі аналізу супутникових знімків, світові ЗМІ також повідомили про нові докази можливого виряджання північнокорейської зброї морем до Росії для подальшого транспортування до російських складів зброї поблизу кордонів з Україною.
Водночас видання New York Times зазначило, що неможливо з упевненістю сказати, що містилося в сотнях контейнерів, які були завантажені в гавані Раджин у північнокорейській спеціальній економічній зоні Расон, на два вантажні судна, пов’язані з російськими військовими.
Також, за повідомленнями агентства Reuters, Москва 17 жовтня заявила, що західні звинувачення у тому, що КНДР постачає зброю Росії “не засновані на доказах”.
За словами Сун Кіма, які наводить Reuters, постачання зброї між вищезазначеними двома країнами є "небезпечним" і "дестабілізаційним".
В ході зустрічі в Індонезії, представники США, Японії та Південної Кореї також наголосили на загрозі, яку незаконні програми балістичних ракет і зброї масового знищення Північної Кореї разом з її кібершахрайством становлять для глобального миру та процвітання. Офіційні особи зобов’язалися підтримувати тісну координацію щодо планів КНДР запустити військовий розвідувальний супутник із використанням технології балістичних ракет у порушення кількох резолюцій Ради Безпеки ООН, йдеться в повідомленні американського дипломатичного відомства.
На додаток, троє високопоставлених чиновників висловили стурбованість повідомленнями про примусову репатріацію північнокорейців з КНР.
Форум