Спеціальні потреби

Білий дім: Північна Корея перекинула до Росії 1000 контейнерів військового обладнання та боєприпасів


У п'ятницю, 13 жовтня 2023 року, Білий дім оприлюднив графіку, яка зображує, за даними Білого дому, маршрут постачання зброї Північної Кореї до Росії для підтримки її війни в Україні. Ілюстрація надана Радою нацбезпеки США
У п'ятницю, 13 жовтня 2023 року, Білий дім оприлюднив графіку, яка зображує, за даними Білого дому, маршрут постачання зброї Північної Кореї до Росії для підтримки її війни в Україні. Ілюстрація надана Радою нацбезпеки США

Північна Корея постачала Росії зброю для використання в Україні. Про це під час аудіобрифінгу 13 жовтня заявив Джон Кірбі, координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США.

"За нашою інформацією, за останні тижні Північна Корея надала Росії понад 1000 контейнерів військового обладнання та боєприпасів", - заявив представник Білого дому.

Разом із тим Кірбі оприлюднив графіку, яка за його словами показує як саме КНДР перекидала зброю. Спершу обладнання перекинули у російський порт Дунай на березі Японського моря. А далі залізницею вантаж переправили на склад біля міста Тіхорецьк, Краснодарського краю за 290 кілометрів від України. Загалом зброя йшла майже місяць - з 7 вересня по 1 жовтня цього року. На такі дані вказує зображення надане Білим домом.

Джон Кірбі засудив подібну співпрацю КНДР та Росії. За його словами такі постачання "порушують резолюції Радбезу ООН", підривають регіональну стабільність та "глобальний режим нерозповсюдження" зброї масового знищення. У відповідь США разом із союзниками ввели санкції проти відповідальних осіб та організацій, заявив Кірбі.

"Ми накладаємо санкції на юридичні та фізичні особи, пов’язані з переговорами щодо зброї між КНДР та Росією. Ми подбаємо, щоб чинні санкції були належними і запровадимо нові санкції проти тих, хто прагне аби ці угоди з постачання зброї між КНДР у Росії реалізовувались", - підсумував координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG