Спеціальні потреби

США і ЄС домовились спільно протистояти неринковим торговельним методам і непрозорій конкуренції з боку Китаю


Сполучені Штати і Євросоюз домовились владнати торговельну суперечку, яка тягнулась 17 років, щоби спільно протистояти загрозам з боку Китаю у вигляді неринкових методів роботи й непрозорої конкуренції. Про це під час телефонної розмови із журналістами повідомила керівниця Торговельного представництва США Кетрін Тай.

Затяжну суперечку між США і ЄС спровокували субсидії для авіавиробників Boeing та Airbus, й відтоді сторони накладали мита одна на одну: загалом вони стосувались 7,5 мільярдів доларів експорту з ЄС до США й 4 мільярдів доларів експорту зі США до ЄС. Тепер сторони домовились про припинення накладання мит протягом п'яти років.

Натомість Сполучені Штати і Євросоюз, повідомила Тай, вірять у "демократичні цінності, чесну конкуренцію й прозорість", тож сторони "підкреслили відданість суттєвій співпраці із протистояння інвестиціям в авіаційний сектор з боку неринкових гравців", що мають на меті "отримати технології й досвід".

Також вони домовились "окреслити спільну роботу, щоб паралельно здійснювати роботу, спрямовану проти неринкових практик" і "ділитись інформацією про цю та інші галузі, щоб виробити спільні підходи у сфері великої цивільної авіації".

Дивіться також: НАТО-2030, ПДЧ, зустріч Байдена із Путіним – головні підсумки саміту НАТО

НАТО-2030, ПДЧ, зустріч Байдена із Путіним – головні підсумки саміту НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG