Спеціальні потреби

Нові деталі звинувачень проти росіянки Бутіної


Марія Бутіна на зустрічі групи експертів в Росії, 2018
Марія Бутіна на зустрічі групи експертів в Росії, 2018

Росіянка, проти якої Міністерство юстиції США в понеділок висунуло звинувачення у незаконній діяльності в якості агента впливу Москви, знаходилась в постійному контакті з російською розвідкою. Про це повідомило Міністерство юстиції США.

Вона намагалась запропонувати секс в обмін на посаду в організації, на яку вона мала впливати, йдеться в документах обвинувачення.

В судових документах прокурори також наполягали на досудовому затриманні Бутіної через високий ризик її втечі. Зокрема, прокурори уряду США наголосили на "природі висунутих звинувачень, можливих вироків та потужних доказів її провини, а також значних зв'язках за кордоном", пише NPR.

Ти перевершила Анну Чепмен. Вона позує з іграшковими пістолетами, а твої фото публікують зі справжніми
Торшин писав Бутіній, заявляють прокурори США

"Через те, що Бутіну було виявлено в якості незаконного агента Росії, існує значних ризик того, що вона звернеться до тих, з ким вона змовлялась в уряді за допомогою в організації її втечі зі США", - йдеться в судових документах.

Агенти ФБР отримали листування від березня 2017 року між Бутіною та Олександром Торшиним, російським посадовцем, який, за повідомленнями. Був її основним контактом в Росії. Торшин, як зазначається, писав: "Ти перевершила Анну Чепмен. Вона позує з іграшковими пістолетами, а твої фото публікують зі справжніми".

Чепмен належала до мережі так званих "незаконних" оперативників розвідки, яку викрило ФБР в 2010 році. Після викриття, Чепмен певний час була в центрі уваги преси.

Бутіна пропонувала "секс в обмін на посаду в організації, що становила для неї особливий інтерес"
Судові документи обвинувачення

ФБР заявило, що попри особисті стосунки Бутіної з особою, яку називають "Особа 1" в судових документах і в якій преса впізнала Пола Ериксона – спеціаліста зі збору коштів на політичні проекти - вона "пропонувала іншій особі секс в обмін на посаду в організації, що становила для неї особливий інтерес. Далі в документах йдеться про те, що Бутіна скаржилась на співмешкання з Особою 1".

Бутіна провадила свою дільність без реєстрації в Міністерстві юстиції США в якості лобіста.

29-річна Марія Бутіна діяла за вказівками Олександра Торшина, російського банкіра, який перебуває під санкціями США і який став членом Національної стрілецької асоціації США, йдеться в матеріалах звинувачення. Він також мав коротку зустріч з Дональдом Трампом на одній з подій NRA.

На основі аналізу електронних повідомлень, ФБР дійшло висновку, що Торшин був ментором і куратором Бутіної. Бутіна, як і Торшин, є пожиттєвими членами NRA.

В соціальних мережах Бутіна презентувала себе в якості мисливця-любителя зброї.

Сторінка Бутіної у Twitter
Сторінка Бутіної у Twitter

Адвокат Бутіної заперечує звинувачення в тому, що вона є російською агенткою.

Серед іншого, ФБР наводить такі приклади її діяльності: участь в Національному молитовному сніданку та політичних подіях, організація обідів, запрошення NRA до Москви та використання NRA для організації зустрічей з політиками.

Бутіна не приховувала те, що вона росіянка, однак, приховувала, що була агентом Москви, натомість, представляючись студенткою American University.

Фото Марії Бутіної в Twitter
Фото Марії Бутіної в Twitter

Серед іншого, вона змогла придбати квитки на Національний молитовний сніданок 2017 року і запросила росіян, яких обрав Торшин. Вона говорила знайомому американцю: «ми приходимо, щоб налагодити спілкування «з чорного входу», пише The Washington Times.

Пан Торшин, довірена особа Путіна і підозрюваний у банківських злочинах в Іспанії мав великі шанси на особисту зустріч з Трампом перед сніданком. Однак, помічник виявив, що Торшин має юридичні проблеми і зустріч було скасовано.

Звинувачення проти Бутіної висунув прокурор округу Колумбія, який діяв окремо від слідства, що проводить спецпрокурор Роберт Мюллер стосовно можливого втручання Росії до президентських виборів 2016 року.

Дивіться також: ​Як Путін Трампу футбольного м'яча передав

Як Путін Трампу футбольного м'яча передав. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:23 0:00

XS
SM
MD
LG