Спеціальні потреби

Креативність привезли. Студенти Стенфорду створили мобільну творчу лабораторію


Креативність привезли
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00

Креативність привезли

Загально вважається, що саме здатність нестандартно мислити, є запорукою успіху у суспільстві. Щоправда, під бюджетні скорочення потрапляють в першу чергу шкільні програми покликані розвивати у дітей вміння не ординарно думати. Група студентів з Каліфорнії, вже другий рік поспіль, з власної ініціативи подорожує країною та дає дітям нагоду випробувати свої здібності та уяву. Нещодавно вантажівка-майстерня завітала до школярів в американський столиці.

Діти у цьому районі Вашингтона не можуть дочекатися нагоди втілити у життя свої власні проекти.

Мережа має два кінця, один заряджений позитивно, інший - негативно. Щось на зразок нашого мозку, так?

Українці хочуть, щоб діти говорили німецькою
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:22 0:00
Ці діти беруть участь у програмі «Спарк-трак» (Spark Truck), започатковану студентами Стенфордського університету. Минулого року вони відправили у двомісячну подорож через усю країну так звану навчальну майстерню на колесах. За цей час участь у майстер-класах взяли три тисячі дітей.

Проекту пішов другий рік, до нього приєдналися активісти з інших каліфорнійських коледжів.

Волонтер Бенджі Курода розповідає про завдання майстерні:

«Ми хочемо навчити дітей мислити та творити креативно по всій країні, дати їм доступ до прототипів, інструментів та матеріалів і показати їм, що вони можуть це все робити, навіть якщо їх цьому не вчать у школі».

Починається майстер-клас з обговорення ідей. Потім, вони створюють прототип того, що мріють побудувати.

Дітей з проблемного району учать писати пісні
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00
Овен створив літаючого циклопа. Йому дуже сподобалось робити щось нове та вчитися, вчитися вираховувати, а відтак вже робити. Тепер, каже Бенджі, Овен знає, як працює електрика:

«Звичайно, ми не робимо все ідеально. Ми ж не професійні дизайнери чи інженери. Але у рамках програми ми намагаємось навчити дітей чомусь, на нашу думку, важливому – мислити творчо та не боятися помилок».

Тут діти можуть поуправляти лего-роботами. Також вони можуть випробувати і високотехнологічні інструменти – лазерний ніж, тривимірний принтер. У їх розпорядженні і традиційне приладдя.

За словами учасниці програми Фаділат Адефола-Раджі:

«Це все дуже цікаво. До того я навіть не знала, наприклад, як відбувається вібрація. Мені тут дуже сподобалось. А це взагалі супер-машина».
Ми хочемо навчити дітей мислити та творити креативно по всій країні, дати їм доступ до прототипів, інструментів та матеріалів і показати їм, що вони можуть це все робити...
Бенджі Курода, волонтер

Стеля майстерні на колесах повністю укрита нотатками, які документують кожну модель, створену учасниками програми. У столиці майстерню приймала неприбуткова організація «Фаб-лаб».

Філіс Клайн є керівницею «Фаб-лаб»:

«Цей проект покликаний розбудити та дати поштовх уяві дітей. Він дає їм можливість побачити, на що вони здатні».

Команда «Спарк-трак» не тільки вчить своїх підопічних, вони і самі отримують неоцінений досвід, каже студентка Стенфордського університету Брітані

Підліткову злочинність долає доступна освіта
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00
Галавел:

«Я навчилась, як працювати з дітьми. Я бачила багато дітей, які були готові все кинути, але згодом завершали свій проект. Такий приклад дуже надихає».

Частину витрат програми покриває компанія «Кикстартер» - вебсторінка, яка допомагає зібрати кошти від компаній та приватних осіб на креативні проекти. Бути в дорозі два місяці поспіль важко, погоджуються волонтери, але жоден з них не відмовився долучитись до наступної подорожі.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG