Спеціальні потреби

У Каталонії націоналістичні партії здобули великі впливи в місцевому парламенті


На місцевих парламентських виборах в іспанській Автономній області Каталонія, що відбулися в неділю, націоналістичні партії вийшли переможцями, проте вони не отримали мандаду для проведення референдуму в справі незалежності.

Офіційні результати вказують на те, що більшість місць у парламенті Автономії отримають націоналістичні партії, однак альянс нинішнього місцевого президента і прихильника незалежності Артура Маса не отримав абсолютної більшості в парламенті, в якому 135 місць.

Соціалістична партія Каталонії, яка не підтримує незалежності, втратила вісім місць у парламенті.

Мас подякував своєму пальянсу за підтримку, але визнав, що мусить ділитися відповідальністю за керування регіоном.

Каталонський уряд Маса скликав дострокові вибори в рамках боротьби за владу з центральним іспанським урядом прем’єр-міністра Маріано Рахоєм.

На Каталонію, в якій багато заводів, банків та інших галузей індустрії, припадає приблизно п’ята частина економіки Іспанії. Багато каталонців переконані, що область робить більший вклад до економіки всієї країни, ніж отримує від центрального уряду.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG