Спеціальні потреби

Пісторіус каже, що «не мав наміру вбивати» подругу


Відомий південноафриканський спортсмен-бігун Оскар Пісторіус заявив, що «не мав наміру вбивати» свою подругу, фотомодель Ріву Стінкамп.

Про це йдеться в заяві 26-річного Пісторіуса, яку зачитали у вівторок в суді у Преторії, невдовзі після того, як прокурори звинуватили його у навмисному вбивстві.

У своїй заяві, спортсмен сказав, що думав, що стріляє у грабіжника, коли відкрив вогонь по дверях ванної кімнати в його будинку в Преторії. Він заявив, що «сильно любив» Стінкамп і був «глибоко приголомшений» її смертю.

Стінкамп було застрелено у четвер 14 лютого.

Адвокати Пісторіуса аргументують, що стрілянина була нещасним випадком і, що його слід звільнити під заставу.

Прокурори одначе виклали свою варсію інциденту, кажучи, що спортсмен, в якого ампутовані обидві ноги, одягнув протези, пройшов сім метрів і чотири рази вистрілив з пістолета у жінку крізь двері ванної кімнати.

Під час судового слухання у вівторок, суддя постановив, що звинувачення в умисному вбивстві Пріторіуса не можна виключити, проте він залишив за собою право пом'якшити свій висновок згодом.

В разі його буде визнано винним у навмисному вбивстві, Пісторіусу загрожує довічне ув’язнення. Шестикратний паралімпійський чемпіон плакав, коли слухав заяву судді.

Торік багаторазовий переможець Паралімпіад став першим ампутантом, який узяв участь в Олімпійських іграх серед здорових бігунів. Новина про вбивство приголомшила ПАР, де спортсмена вважають національним героєм.
XS
SM
MD
LG