Спеціальні потреби

Вперше за п’ять років Сомалі змогло отримати міжнародну гуманітарну допомогу


Посуха та голод, які найбільше вдарили по півдню Сомалі, примушують людей залишати домівки у пошуках харчів. Лише у понеділок, вперше за п’ять років столиця Сомалі змогла отримати гуманітарну допомогу Агентства ООН у справах біженців. Перший літак з гуманітарною допомогою привіз з бази ООН у Дубаї понад тридцять одну тону устаткування, ковдр, спальних мішків, харчів.

«Сьогодні прибула перша партія гуманітарної допомоги. Друга прибуде у четвер з таким самими вантажем , а третя - наступного тижня. В останню ми включили високо калорійне печиво, яке буде роздаватися дітям», – каже регіональний представник Верховного комісару ООН у справах біженців Енді Нідгем.

Перша партія допомоги прибула через кілька днів після того, як послаблені урядовою армією, бойовики Аль-Шабабу залишили столицю. Аль-Шабаб не дозволяв міжнародним гуманітарним організаціям працювати на контрольованих угрупованням територіях. Саме ці території постраждали від голоду найбільше. Урядова армія готова боротися далі.

«Ми продовжуватимемо цю боротьбу, поки Аль-Шабаб не забереться із Сомалі», – каже командир сомалійської армії Абдулла Нод.

Тим часом, Джилл Байден – дружина віце-президента США Джо Байдена - відвідала табір біженців Дадааб у східній Кенії, куди за останні кілька тижнів прибули десятки тисяч сомалійських біженців.

«Я прошу американців простягнути руку допомогу, адже ситуація тут дуже важка», – закликала вона.

США шукають шляхи збільшення обсягу допомоги Північно-східній Африці. Представниця урядового агентства USAID Ненсі Ліндборг каже, що довготермінове завдання її установи розбудова ефективної системи поставки харчів та її безпека у тих районах, які постійно страждають від посухи.

«Ми посилили системи раннього попередження, ми підтримуємо мережу допомоги харчами та запроваджуємо програми захисту громад. Крім того ми працюємо над підвищенням родючості сухого ґрунту», – каже представниця USAID Ненсі Ліндборг.

Працівники гуманітарних організацій наполягають, що критично важливим для порятунку людей є миттєве надання допомоги. Лише на півдні Сомалі від голоду за останні кілька місяців померло 29 тисяч дітей віком до п’яти років.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG