Спеціальні потреби

При будівництві сонячної електростанції на черепах витратили 50 млн


Сонячні батареї будуть дешевшими, а не кращими
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00
Найбільшу в світі сонячну електростанцію запустять у Каліфорнії наприкінці цього року. Енергія сонця і вітру вважається чистішою за ту, що отримують іншими шляхами. Утім, нині екологи почали висловлювати занепокоєння, що через популярність альтернативної енергетики можуть постраждати екосистеми пустель.

​Це, немов міраж, сяє Айванпа –місцевість у калфорнійській пустелі Мохаве. Тут, на всіяній дзеркалами території, будують сонячну теплоелектростанцію. Вона розташована всього у шістдесяти кілометрах на південь від Лас-Вегаса.

Говорить Джо Десмонд з компанії Bright Source Energy:

Еко-будинки не по кишені американцям
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00
«Тут, в Айванпі, чи не найбільша у світі концентрація сонячного світла на планеті».

На заводі побудують сто сімдесят тисяч геліостатних дзеркал. Вони направлятимуть енергію сонця на спеціальні бойлери, на верхівки трьох башт. Бойлери генеруватимуть пару. Вона змусить турбіни обертатися і, такиим чином, виробляти енегрію. Пара може нагріватися до двохсот шістдесяти градусів за Цельсієм.

Джо Десмонд продовжує:

«Ми можемо зберігати енергію у вигляді розплавленої солі. Тобто, енегрію можна отримувати, навіть коли сонце сідає. Зараз багато уваги приділяється розвитку альтернативної енергетики у сонячних місцях по всьому світові – у Китаї, Африці та на Ближньому Сході».

Пустеля здається великою. Але якщо людина підкорить собі частину території – це може загрожувати виживанню рослин і тварин у довгостроковій перспективі».
Ліза Беленкі
Екологи загалом підтримують ідею сонячних електростанцій. Утім, багато хто закликає лишити природу незайманою.

Такої думки Ліза Беленкі з Центр біорізноманіття:

«Пустеля здається великою. Але якщо людина підкорить собі частину території – це може загрожувати виживанню рослин і тварин у довгостроковій перспективі».

Центр біорізноманіття занепокоєний, що фінансована Ґуґлом сонячна електростанція в Айванпі може знищити деякі вразливі види тварин і рослин у цій частині пустелі. Розробники заводу вже витратили п’ядтесят мільйонів доларів на переселення пустельних черепах, які опинилися в небезпеці. Втім, на думку вчених, це не зовсім правильне рішення. Ліза Беленкі продовжує:

НАСА мірятиме температуру сонця 2 роки
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:00 0:00
«Треба почати по-новому використовувати території, які людина вже освоїла. Сонячні батареї можна встановлювати на старих шахтах, дахах будинків і стоянках».

Та ця сонячна електростанція має запрацювати вже наприкінці року. Вона забезпечуватиме електроенергією південь Каліфорнії.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG