Спеціальні потреби

Кучерена: доля Сноудена поки що не вирішена


Анатолій Кучерена
Після спілкування з колишнім контрактником Агентства національної безпеки США Едвардом Сноуденом, адвокат Анатолій Кучерена, який допомагає йому з юридичними питаннями, заявив, що документи для Сноудена поки що не готові.

«Питання поки що не вирішено. На жаль, та ситуація, яка склалася, що не стандартна для Росії, зіткнулися з бюрократією: документи поки що знаходяться на розгляді ... Почекаємо деякий час у надії на те, що це питання буде вирішено найближчими днями», - зазначив Кучерена.

Як раніше повідомляли провідні ЗМІ, Кучерена мав передати Сноудену довідку з Федеральної міграційної служби, яка дозволила б йому залишити транзитну зону аеропорту «Шереметьєво».

Тим часом, сам Едвард Сноуден, екстрадиції якого домагаються США, висловив бажання назавжди залишитися в Росії. «Сноуден в даний момент хоче назавжди залишитися в Росії», - заявив Кучерена. За його словами, колишній контрактник АНБ має намір знайти роботу і, по можливості, подорожувати.

За словами Кучерени, Сноуден відчуває себе нормально, у нього є трохи грошей, яких цілком достатньо. На зустріч зі Сноуденом Кучерена привіз кілька книг: класику російської літератури.

У середу закінчується термін розгляду документів, поданих Сноуденом тиждень тому у ФМС. Йдеться про отримання довідки, яка дає право на його перебування в Росії, поки розглядається клопотання про тимчасовий притулок. Сноуден подав прохання про надання йому тимчасового притулку 16 липня.

«Такі матеріали, як правило, розглядаються до семи днів, після чого видається спеціальна довідка, яка надасть Сноудену право вільно пересуватися по російській території. Ми подали прохання 16 липня. Відповідно, в середу закінчується термін розгляду», - сказав Кучерена.

Проте в середу, після спілкування зі Сноуденом, Кучерена заявив, що видана довідка ФМС не дає підстав залишити транзитну зону і рішення з цього питання буде прийнято пізніше.

В інтерв'ю телеканалу «Росія 24» Кучерена з’ясував ситуацію з довідкою: «Його прохання знаходиться на розгляді ФМС, вона має право до трьох місяців, по суті, розглядати його прохання. На період розгляду цього клопотання йому видається відповідна довідка (згідно з якою Сноуден зможе залишити територію транзитної зони). На даний момент йому таку довідку не видали, потрібен якийсь час. Я спілкуюся майже щодня з міграційними властями. Це вперше така ситуація в Росії, це питання вимагає часу, в тому числі для співробітників міграційної служби. Є певна процедура, нею займається міграційна служба», - зазначив він.

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG