Спеціальні потреби

У світі відзначили День непаління


У світі відзначили День непаління
У світі відзначили День непаління

За кілька тижнів до 31-го травня в Австралії був представлений один з найжорсткіших законів проти паління. Згідно з ним, яскраві зображення бренду, як також рекламний текстовий супровід повинні бути прибрані з упаковки. Натомість все повинно писатися звичайним шрифтом і мати звичайний колір. Австралійці переконані – це допоможе зменшити смертність від цигарок.

«Ми хочемо бути певні, що не залишимо тютюновим компаніям в Австралії жодних можливостей для реклами і поширення їх продукту, особливо серед молоді», – говорить міністр охорони здоров’я Австралії Нікола Роксон.

Багато інших країн, як наприклад Бельгія, Іспанія та Китай, запровадили просто драконівські закони проти паління. Ці заходи є частиною міжнародних зусиль, спрямованих на викорінення тютюну. ВООЗ говорить, що кількість курців в деяких країнах стала зменшуватися. Томас Фріден, який є директором американських центрів контролю та запобігання хворобам каже, що такі кроки уряду вже протягом найближчих десятиліть можуть врятувати сто мільйонів життів, і навіть більше:

«Контроль за тютюном, врешті, позитивно відобразиться на економіці країни. Адже менше людей матимуть серцевий напад, чи рак. Буде менше фізично неспроможних».

У 2005-му році Рамкова угода ВООЗ проти паління увійшла у силу, і вже понад 170 країн світу її ратифікували. Відповідно до даних ВООЗ, від того часу в таких країнах як Австралія, Норвегія та Мексика кількість курців зменшилася на 5%. А результати, які продемонструвала Уругвай, просто шокують каже Томас Фріден:

«Контролювати тютюнову індустрію допомагають дуже прості речі – розмір податків на тютюн, встановлення вільних від паління місць, а також запровадження обмежень на рекламу тютюнової продукції. Всі ці кроки можуть сильно змінити ситуацію, як це сталося наприклад в Уругваї, де кількість курців лиш за останні 2 роки зменшилася на 25%».

І експерти кажуть, що боротися з тютюном треба ще активніше. Наприклад, проведені у Китаї дослідження показують, що вже через 20 років від паління в тій країні помиратиме три з половиною мільйона людей у рік. А це втричі більше ніж сьогодні.

«Найбільш неприємним є те, що близько ста мільйонів людей в Китаї, які сьогодні палять, помруть у молодому віці. І це лише початок. Тож ми мусимо докласти надзвичайних зусиль аби викорінити паління», - додає Томас Фріден.

У травні Міністерство охорони здоров’я Китаю почало слідкувати за дотриманням закону на заборону паління в громадських місцях. У ВООЗ кажуть, що у 2011-му від паління у світі помре близько шести мільйонів людей. Серед них будуть і 600 тисяч тих, хто не палить, а є лиш пасивними курцями.

XS
SM
MD
LG