Спеціальні потреби

«Худорлява» пепсі-кола – здоровіший напій, чи візуальний обман?


Ожиріння у Сполучених Штатах, на погляд багатьох експертів, набуває масштабів епідемії. Частково у проблемі звинувачують солодкі газовані напої. Аби не втратити свої позиції на ринку, корпорації-виробники намагаються запропонувати споживачам дедалі більше безкалорійних або діетичних напоїв. А маркетологи компанії «Пепсі-кола» застосували новий підхід – представили свій новий продукт – банку дієтичної пепсі-коли з новою назвою «Скинні», що в перекладі означає – худорлява. Зроблено це було під час тижня моди у Нью-йорку.

Називаючи новий дієтичний напій продуктом для гарних та упевнених у собі жінок, головний маркетолог компанії Джил Беро рекламує нову форму баночки пепсі як струнку та високу:

«Це пепсі для кожної жінки. Для всіх ваших знайомих, для дівчинки, яка живе по сусідству. Це напій не тільки втамовує спрагу, але і піднімає настрій».

Критики нової кампанії, а серед них і Асоціація боротьби з розладами харчування, кажуть, що цей продукт принижує більшість жінок. Втім, поки у когось ідея худорлявої баночки викликає незадоволення, модниці, які прийшли на тиждень моди, не бачать нічого поганого у новій кампанії Пепсі. Ось що каже мешканка Нью-Йорка Соні Голлі:

«Ти п’єш дієтичну пепсі і тримаєш у руці струнку баночку – так що все логічно. Мені здається, в цьому є якийсь психологічний момент. У мене нема з цим ніяких проблем».

Можливо, ніяких проблем з формою баночки, втім, спробуємо розібратись з її вмістом. Вже проведено кілька досліджень, які довели зв'язок між споживанням дієтичних напоїв та діабетом. На нещодавній конференції кардіологів науковці показали, що споживання дієтичних напоїв підвищує ризики інсульту, серцевого нападу та інших кардіологічних захворювань.

У дослідженні, що тривало 9 років, взяли участь понад дві з половиною тисячі мешканців Нью-Йорка. Висновки такі. У групі, яка споживала дієтичні напої, ризик серцевого нападу, інсульту та інший серцевих хвороб збільшився на 48% порівняно з тими, хто утримувався від цих напоїв. Ті, хто пили напої зі звичайним цукром в зону ризику не потрапили.

Поки що науковці встановили лише статистичний зв’язок між споживанням дієтичниї напоів та зазначених хвороб, попереду – зясування, як саме ці напої впливають на організм людини.

Наскільки ж звертають увагу пересічні споживачі на попередження медиків, покажуть надходження з продажу нового продукту. Поки що можна сказати – сама презентація нової пепсі-коли пройшла з успіхом та гламуром і сподобалась багатьом учасникам тижня моди. Мешканка Нью-Йорка Мері-Бет Бакгут зазначає:

«Я споживаю і дієтичні напої, і звичайні. Я зовсім не маю нічого проти цієї рекламної кампанії. Я думаю «Пепсі-кола» просто скористалася нагодою, щоб запустити продукт під час тижня моди, не думаю, що вони експлуатують моду, так само як і інші компанії, чиї продукти тут представлені».

У рамках тижня моди, компанія «Пепсі-кола» влаштувала вечірку на честь нового продукту в одному з офісів у Сохо – південному районі Мангеттена.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG