Спеціальні потреби

Швеція приєднується до програми тренування українських військових Великою Британією


Фахівці армії Великої Британії тренують українських військових поблизу Манчестера, Велика Британія. Фото зроблене 7 липня 2022 року. (Луїс Вуд/Pool via AP)
Фахівці армії Великої Британії тренують українських військових поблизу Манчестера, Велика Британія. Фото зроблене 7 липня 2022 року. (Луїс Вуд/Pool via AP)

Швеція оголосила про приєднання до програми з тренування українських військових, яку очолює Велика Британія. Про це 7 серпня повідомив міністр оборони Швеції Пітер Хултквіст.

«Війна Росії проти України триває вже більше п’яти місяців, і надзвичайно важливо, щоб решта світу продовжувала підтримувати Україну в її боротьбі за суверенітет і самовизначення. Важливо, що Швеція є частиною цих зусиль, і шведські інструктори сприятимуть зміцненню обороноздатності України»,- заявив міністр оборони Швеції.

В програмі з тренувань українських військових у Великій Британії візьме участь близько 10 тисяч українців. Очікується, що одночасно в Великій Британії перебуватиме максимум 60 шведських інструкторів. «Очікується, що це не матиме значного впливу на інші види діяльності збройних сил Швеції», - йдеться в урядовому прес-релізі.

«Я радий, що Швеція стала новим міжнародним партнером, який забезпечує важливу підготовку українських солдатів у Великій Британії, разом з нашими канадськими та голландськими партнерами. Збройні сили Швеції нададуть безцінний досвід, озброївши українських чоловіків і жінок необхідними навичками та вмінням, отриманими завдяки широкому спектру міжнародної підтримки», - прокоментував рішення Канади міністр оборони Великобританії Бен Воллес.

4 серпня про приєднання до програми тренувань українських військових оголосила Канада. Збройні сили Канади надішлють до Великобританії 225 військовослужбовців, більшість з яких працюватимуть інструкторами спільно з британськими військовими задля навчання українських Збройних сил. Перші курси під керівництвом Канади проходитимуть за гнучкою навчальною програмою, зосередженою на індивідуальних навичках, необхідних для бойових дій на передовій, включно з поводженням зі зброєю, наданням першої допомоги на полі бою, польовими вміннями, тактикою патрулювання та законами збройних конфліктів.

Дивіться також: Брифінг Голосу Америки. Артилерія, безпілотники, протитанкова зброя - новий пакет допомоги від Британії

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG