Спеціальні потреби

Віце-президент США повідомив про неспроможність завершити закриття уряду країни


Переговори з лідерами Демократичної партії продовжається у неділю

Лідерам Демократичної більшості у Палаті представників Конгресу США та урядовцям Адміністрації президента США Дональда Трамп у суботу не вдалося досягнути угоди щодо відновлення роботи уряду США у повному обсязі. Про це віце-президент США Майк Пенс заявив у Twitter.

Ми вчергове наголосили на готовності президента США забезпечити безпеку кордону, побудувати мур на кордоні, захистити американців та відновити роботу уряду
Віце-президент США

"Відбулася продуктивна дискусія з лідерами Конгресу у Білому домі. Міністр внутрішньої безпеки США Кірстен Нільсен провела повну презентацію про кризу на південному кордоні країни. Ми вчергове наголосили на готовності президента США забезпечити безпеку кордону, побудувати мур на кордоні, захистити американців та відновити роботу уряду. Ми продовжимо дискусію завтра", - відзначив Пенс.

Припинення роботи уряду США триває вже 2 тижні і торкнулось сотень тисяч американських державних службовців. Деякі з них перебувають у неоплачуваній відпустці, інші - працюють без гарантії отримання заробітної платні за відпрацьований час тощо.

ЗМІ повідомляють, що закриття уряду може торкнутися роботи Податкової США під час сезону сплати податків, що наближається. Це може зачепити більшість американських громадян, адже значна частина американців покладаються на виплати від податкової за переплачені податки, тобто на повернення грошей вирахуваних із заробітної платні автоматично. Податкова США повертає громадянам частину сплачених податків на основі їх податкової декларації крайнім терміном подання якої є 15 квітня.

Трамп вимагає у Палати представників Конгресу, де Демократична партія США має більшість, узгодити виділення 5 мільярдів доларів на побудову муру вздовж кордону із Мексикою. Як вказує президент США, мур має стати на заваді проникненню до США нелегальних мігрантів, злочинності, наркотиків та ін. Демократи у Палаті представників відкидають вимоги Трампа. Республіканська більшість у Сенаті поки перебуває на боці Трампа.

Раніше Трамп заявив про готовність до того, що часткове закриття уряду триватиме місяцями. Лідер демократів у Палаті представників Ненсі Пелосі назвала ідею побудови муру "аморальною".

Дивіться також: Як цифрові технології сприяють глобальній торгівлі

Як цифрові технології сприяють глобальній торгівлі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

Відео - найголовніше

Можливий шатдаун у США — що це означає для України? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:08 0:00
XS
SM
MD
LG