Спеціальні потреби

"Американська наука перебуває у жалюгідному стані" - експерт


Американська наука у жалюгідному стані - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

Американська наука у жалюгідному стані - експерт

Ми завжди були лідерами у біомедицині. Коли вони зменшили бюджет - ми відчули наслідки
Через тиждень після закриття уряду в Сенаті США пройшли слухання, на яких науковці розповіли законодавцям про те, як політичні чвари вплинули на стан науки у країні.

Алан Лешнер з Американської асоціації розвитку науки сказав:

«Це закриття вдарило по науці Америки, яка і без того перебуває у жалюгідному стані».

Раніше цього року науковці пережили автоматичні скорочення багатьох програм, а також значне зменшення державних витрат на науку. Це означає втрату грантів та уповільнення медичних досліджень. Директор Національного інститут здоров’я Ентоні Фаучі каже, що ці скорочення загрожують репутації Америки у науковому світі:

США програють гонку суперкомп'ютерів Китаю
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:40 0:00
«Ми завжди були лідерами у галузі біомедицини. Коли вони зменшили бюджет, який і до того був неадекватний та протягом років не збільшувався за умови постійної інфляції, ми маємо наслідки. Деякі з них ми відчули негайно, інші ж матимуть свій негативний вплив у майбутньому».

До миттєвих наслідків Фаучі відносить уповільнення проведення тестування вакцин та розробки нових ліків. Що ж до довготривалих наслідків, зменшення фінансування дослідницьких проектів призведе до зменшення інтересу до наукової професії загалом:

«Ми можемо втратити ціле покоління креативних, молодих дослідників».

Національний інститут здоров’я бере активну участь у міжнародних дослідженнях СНІДу, туберкульозу та інших захворювань. Американський центр з контролю і запобігання хворобам допомагає іншим країнам світу боротися з такими хворобами як грип.

Лікар Томас Фріден, який очолює центр, нещодавно розмістив на Ю-тюбі таке звернення:

«Спалах хвороби нагадує нам, що всі ми дихаємо єдиним для всіх повітрям. Тому поширення хвороби будь-де ставить під ризик усіх».

Американський центр з контролю і запобігання хворобам допомагає іншим країнам світу боротися з такими хворобами як грип.
Під час закриття роботи уряду центр припинив моніторинг випадків грипу та появи нових штамів вірусу. Це при тому, що вірус грипу представляє смертельну небезпеку.

Після відкриття уряду, повернувшись на роботу, робітники Центру та Національного інституту здоров’я не зможуть наздогнати втрачені два тижні простою. А це означає, що когось не вдасться врятувати. Чиєсь страждання не буде полегшене, а Америка може втратити своє місце світового лідера у галузі медичних досліджень.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

XS
SM
MD
LG