Спеціальні потреби

Вчені попередили Пентагон про небезпеку воєнізованого штучного інтелекту Росії та Китаю


На фото: Російський перспективний комплекс "Армата". Міноборони Росії заявляло про плани роботизувати новітній танк.
На фото: Російський перспективний комплекс "Армата". Міноборони Росії заявляло про плани роботизувати новітній танк.
США обтяжені особливим етичним тягарем у питанні розвитку та використання автономних систем

Науковий комітет Міноборони Сполучених Штатів закликав Вашингтон вдатись до "негайних заходів" для визначення шляхів протидії, спрямованим проти США військовим операціям, до яких залучено штучний інтелект. Про це йдеться у матеріалі видання Defense One.

Доповідь комітету, присвячена аналізу автономних військових систем закликає звернути особливу увагу на "збір та аналіз інформації щодо іноземних автономних систем".

Упорядники доповіді попередили, що у разі браку належної уваги до сфери штучного інтелекту може означати, що у майбутньому на військових США чекатимуть неприємні сюрпризи, подібні до ситації із неочікуванно високим рівенем засобів радіолоектронної боротьби збройних сил Росії, який було продемонстровано в Україні.

Не такою є ситуація у Китаї та Росії; остання вже заявила, що провела випробування бойових автономних наземних роботів-охоронців баз ракетних військ

"Доповідь попереджає про необхідність негайних дій у галузі штучного інтелекту та наводить приклад військових прорахунків у царині кібер та радіоелектронної боротьби. У той час, як Пентагон жваво розробляв наступальні озброєння, техніки, плани та прийоми, які можна було б використати проти ворогів, було проігноровано вразливість техніки самих США", - звертає увагу стаття Defense One.

"Роками було очевидно, що певні країни можуть і ймовірно підуть на розробку технологій та підходів кібер та радіоелектронної боротьби проти військ США", - відзначають автори дослідження, - "Попри це, більшість зусиль США було спрямовано на розробку наступальних кібертехнологій без співмірної уваги до захисту систем США від нападів ззовні. На жаль, тепер в обох галузях таке нехлюйство призвело до значних витрат Міноборони для "латання" систем з метою їх захисту від потенційних нападів", - цитує доповідь стаття.

Повідомляється, що дослідження можливостей штучного інтелекту поступається за швидкістю прогресу у цій галузі в академічній та бізнес сферах.

Доповідь також наголошує на браку у США інструментів аналізу можливостей програмного забезпечення, яке було б здатним до "самоосвіти" та самовдосконалення (такі системи називаються найперспетивнішими у царині воєнізованого штучного інтелекту- прим. ГА).

Матеріал Defense One також відзначає, що у США дослідження військового застосування систем штучного інтелекту наражається на значний опір, при цьому потенційні супротивники Америки - Росія та Китай діють у цій сфері без будь-яких обмежень.

Росія розробляє безпілотну версію танку "Армата" Т-14"

"США обтяжені особливим етичним тягарем у питанні розвитку та використання автономних системи. На військових тиснуть - і зсередини, і ззовні - задля обмеження використання автономних систем у зброї. Не такою є ситуація у Китаї та Росії; остання вже заявила, що провела випробування бойових автономних наземних роботів-охоронців баз ракетних військ, та розробляє безпілотну версію танку "Армата" Т-14", - акцентує вагу стаття.

Дивіться також: На Дні Незалежності була радянська військова техніка, а професіоналізацію ЗСУ ще не розпочато - експерт

Відео - найголовніше

У центрі Нью-Йорка підняли український прапор. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00
XS
SM
MD
LG