Спеціальні потреби

Американські батьки постали перед вибором: чи відправляти дітей до школи


Чи відправляти дітей до школи восени: що обирають американські батьки?
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:02 0:00

У ці дні чимало американських батьків мають зробити складний вибір – як саме будуть навчатися їхні діти. Шкільні округи по всій країні пропонують різні форми навчання: у школі, повністю онлайн, або гібридний формат, коли дитина відвідує школу два чи три дні на тиждень, а решту займається самостійно.

Саме останній формат пропонують в окрузі Феєрфакс, Вірджинія, що у передмісті американської столиці. Мішель та Джон Голдшлег свій вибір зробили. Син, якому 9, буде навчатися вдома за програмою домашнього навчання. А їхня 11-річна донька ходитиме до школи два рази на тиждень.

«Головний фактор той, що їй не вистачає спілкування з однокласниками, вона з багатьма близька і вона була б дуже засмучена, якщо б не змогла побачити їх наступного шкільного року», - пояснює її батько.

Мішель та Джон Голдшлег
Мішель та Джон Голдшлег

Рішення було непростим. Довелося зважити чимало за та проти.

«Перехід до навчання онлайн був складним. Її голос просто загубився у віртуальному класі», - говорить її мати Мішель.

«До того ж, - додає батько, – у нас немає вдома нікого, хто має високий ризик для здоров’я. Наші родини не живуть поблизу і ми нечасто їх бачимо. Ми думаємо, що школи запровадили досить адекватні заходи, такі як обмеження кількості учнів в класі, носіння масок, скасування перерви».

У той же час батьки не переконані повністю, що адміністрація та вчителі зможуть підтримувати заходи безпеки серед дітей, але їх заспокоює те, що в класі має бути набагато менше дітей ніж зазвичай.

Дітей розподілятимуть по класах переважно за абеткою, але із врахуванням особливих потреб родини, наприклад, коли до школи будуть ходити діти різного віку з однієї родини, чи батьки мають працювати в офісі у певні дні. В решту днів діти виконуватимуть домашні завдання.

Інший вибір – чотири дні на тиждень онлайн. Саме таку форму навчання для свого молодшого сина обрала Марьям Айромлу, мати двох дітей, яка мешкає в тому ж шкільному окрузі. А от інша її донька-старшокласниця хоче ходити в школу.

«Вона тінейджер, старшокласниця. І вона хоче бачити своїх друзів. Каже, займатися онлайн їй складно, вона відчуває себе ізольованою, пригніченою. Вона хоче бути в товаристві», - говорить жінка.

Марьям Айромлу, мати двох дітей, мешканка округу Феєфакс, Вірджинія
Марьям Айромлу, мати двох дітей, мешканка округу Феєфакс, Вірджинія

Разом з тим це в неї викликає велике занепокоєння.

«Я переживаю, поміж іншого, і за батьків. Вони люди похилого віку та багато спілкуються з онуками. Головне занепокоєння моїх сусідів-лікарів – чи не заразять вони пацієнтів, якщо дитина захворіє в школі. В іншої знайомої, наприклад, у чоловіка хворе серце».

Вчителям так само дають можливість визначитися, чи хочуть вони викладати у школі чи дистанційно. Інгер Морен, яка викладає французьку у середній школі в сусідньому місті Арлінгтон, говорить, що спочатку готувалася повернутися в школу.

«Але чим більше я про це думала та читала про Covid-19, тим більше я нервувала. Я уявила - заходжу я в клас, а діти без масок, чи знімають їх. Що буде, якщо я заражуся, навіть якщо статистика для мого віку хороша? – запитує жінка. - У мене є подруга, яка бігає марафони, їй 35 і вона була дуже здорова, але сильно захворіла і тепер в неї пошкоджено серце. Я не хочу захворіти. Не хочу передати хворобу своєму чоловікові, дітям. А щодо інших людей, як працюють в школах та мають навіть вищий ризик заразитися – водії автобусів, прибиральників? Чи воно того варто заради двох днів в школі?»

Інгер Морен, вчителька в м. Арлінгтон, Вірджинія
Інгер Морен, вчителька в м. Арлінгтон, Вірджинія

Разом з Інгер, змінила думку й шкільна адміністрація Арлінгтону, відмовившись від гібридного формату на користь дистанційного. Вчителька запевняє батьків: у вересні ми будемо набагато краще до цього готовими.

«Те, що було навесні, не є відображенням того, що буде восени. Я відчуваю, що вчителі були жахливо підготовлені. І нам в Арлінгтоні сказали, що ми не можемо викладати новий матеріал. Це було просто нудно. А зараз у нас кращі ресурси. Кожен учитель, якого я знаю, витрачає свій вільний час на літнє планування та думає, як це краще зробити. В мене вже безліч чудових ідей, як і в багатьох інших вчителів. Воно дійсно буде краще».

У той же час чимало шкіл у малонаселених районах штату, де немає високого рівня зараження, готові повністю відновити навчання у шкільних будинках, говорить Чарльз Пайл, директор зі зв’язків з медіа Департаменту освіти шт. Вірджинія.

«Вірджинія - дуже різноманітний штат. У нас є густонаселені шкільні округи у східній частині штату, в передмісті Вашингтона, в районі Річмонда, Гемптон-Роудс, які застосовують набагато обережніший підхід, оскільки коронавірус значно більше поширений у цих громадах. Але також у нас є сільські шкільні округи у південно-західній частині штату, де не було такого рівня зараження. І там приймають рішення повертати учнів до будівель».

Чарльз Пайл, директор зі зв’язків з медіа Департаменту освіти шт. Вірджинія.
Чарльз Пайл, директор зі зв’язків з медіа Департаменту освіти шт. Вірджинія.

В школах із повноцінним та змішаним навчанням запевняють: до присутності учнів готові. В автобусах діти сидітимуть через одного. Маска в приміщенні обов'язкова. Також в планах - скоротити контактні ігри і скасувати загальні обіди в їдальнях.

«Кожен шкільний округ мав подати два плани в Департамент освіти Вірджинії. Перший план стосується здоров'я. Як ви збираєтесь зменшити ризик коронавірусу? Як ви збираєтеся дезінфікувати приміщення? Як ви збираєтеся практикувати соціальне дистанціювання для учнів та працівників? І які кроки ви будете вживати, якщо зміниться ситуація щодо поширення вірусу у вашій громаді? Другий план стосується навчання: як буде викладатися новий матеріал, як учні зможуть засвоїти матеріал, який вони пропустили восени, коли закрилися школи, тощо?»

Кілька великих міст, серед них - Лос-Анджелес, Сан-Дієго та Атланта – вже оголосили про виключно дистанційну форму щонайменше на початку навчального року. Інші ж – поки школи закриті - ще визначаються з рішенням, яке торкатиметься долі мільйонів американських дітей та їхніх родин.

Дивіться також: Зоопарк Сан-Франциско знову відкрився для відвідувачів. Відео

Зоопарк Сан-Франциско знову відкрився для відвідувачів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

XS
SM
MD
LG