Спеціальні потреби

Помер Едуард Шеварднадзе


Едуард Шеварднадзе
Едуард Шеварднадзе

У понеділок після важкої і тривалої недуги на 87-му році життя помер колишній президент Грузії Едуард Шеварднадзе.

Про це повідомила агентству Reuters помічниця Шеварднадзе Марина Давіташвілі. Вона не входила в деталі про те, де і коли буде похований колишній грузинський лідер і екс-міністр закордонних справ СРСР, з ім'ям якого нерозривно пов'язаний процес радянської перебудови і закінчення «холодної війни».

«Едуард Шеварднадзе був істинним і ідеальним представником грузинського народу і дуже талановитим політиком», - ці слова колишнього керівника Радянського Союзу Михайла Горбачова передала в понеділок радіостанція «Ехо Москви».

Після розпаду СРСР Шеварднадзе повернувся до Грузії і в 1995 році був обраний президентом цієї колишньої радянської республіки. Його керівництво принесло Грузії тендітну стабільність після декількох років анархії. Президентство Шеварднадзе закінчилося його відставкою під час Революції троянд у Грузії в 2003 році.

Останні роки він майже безвиїзно жив у своєму будинку в Тбілісі.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG