Спеціальні потреби

У 5-у річницю вбивства Шеремета Україну закликали захищати права і свободи журналістів


У 5-у річницю вбивства Павла Шеремета на місце загибелі журналіста у середмістя Києва прийшли його близькі та колеги. Квіти до меморіалу поклав також тимчасовий повірений у справах США Джордж Кент.

"Ми всі повинні захищати права і свободи журналістів, а також продовжувати забезпечувати справедливість для сімей і близьких тих, кого ми втратили", - заявило посольство США.

Про нерозкрите вбивство журналіста згадало також посольство Німеччини в Україні.

"Продовжуємо сподіватися на повне розслідування цього злочину", - мовиться в заяві.

З вимогою притягти до відповідальності винних у вбивстві Шеремета звернулася до України Організація Об'єднаних Націй.

Як наголошується в заяві Моніторингової місії ООН з прав людини, "Насильство і вбивства журналістів мають припинитися. Ми закликаємо владу забезпечити покарання тих, хто винен у смерті Шеремета, з дотриманням гарантій ефективного та неупередженого слідства і суду стосовно усіх сторін процесу".

Заява Моніторингової місії нагадує про те, що ймовірні виконавці цього злочину були названі ще 2019 року, однак прихильники підозрюваних виходять на протести, називаючи докази вини недостатніми.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року у центрі Києва, підірвавшись на вибухівці, яку невідомі підклали в його автомобіль.

Наприкінці 2019 року було затримано трьох підозрюваних: дитячу лікарку, волонтерку Юлію Кузьменко, військову медсестру Яну Дугарь і ветерана АТО Андрія Антоненка. Усі троє заперечують свою причетність до злочину, називаючи переслідування політичним.

Вердикт у справі досі не винесений.

Дивіться також: Студія Вашингтон. Як фейки про вакцини підживлюють новий спалах Ковід?

Студія Вашингтон. Як фейки про вакцини підживлюють новий спалах Ковід?
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:00 0:00

XS
SM
MD
LG