Спеціальні потреби

"Якщо це підпал, Захід має голосно висловитись" - західні оглядачі про пожежу в будинку Шабуніна


Віталій Шабунін, фото 2017-го року
Віталій Шабунін, фото 2017-го року

Західні оглядачі, експерти, представники міжнародних організацій, журналісти активно коментують повідомлення про імовірний підпал будинку відомого антикорупційного активіста Віталія Шабуніна, голови правління неурядової організації "Центр протидії корупції".

Необхідне безстороннє розслідування і, якщо це підпал, Захід має голосно висловитись
Дослідник аналітичного центру Atlantic Council Мелінда Герінг,

"Приголомшена тим, що безстрашний антикорупційний воїн Шабунін втратив будинок у вогні. Необхідне безстороннє розслідування і, якщо це підпал, Захід має голосно висловитись", - заявила у четвер дослідник аналітичного центру Atlantic Council Мелінда Герінг, яка також відзначила, що Шабунін є "близьким другом".

"Критично важливо, щоб влада розслідувала цю справу та притягнула винних до відповідальності", - пише Раян Найт з Міжнародного республіканського інституту.

"Жахливо. Шабунін - борець з корупцією в Україні, якого поважають. Він є ціллю нападок впливових політиків та бізнесменів, чиї корупційні схеми викривались його організацією. Ворога у ньому бачать прихильники Трампа, Руджі Джуліані, та праві ЗМІ у США", - твітує журналіст видання Buzzfeed в Україні Крістофер Міллер.

Раніше голова правління "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін заявив про підпал будинку.

"Ніхто не постраждав: нас з дітьми не було, а батьки встигли вибігти. Дякувати Богу сусідка почула вибух і побачила, як спалахнув вхід", - писав Шабунін.

Активіст також написав, що "благословляє виконавців і замовників".

На підтримку Шабуніна висловились і в організаціях, які підтримували у різні роки роботу ЦПК.

Я закликаю владу розслідувати цю справу і, якщо це навмисна дія, притягнути виконавців до відповідальності
Матті Маасікас, посол ЄС в Україні

"Абсолютно неприпустимо, що будинок провідного українського антикорупційного активіста був атакований та спалений. Кульмінація агресивної кампанії цькування. Влада має перегорнути кожен камінь, щоб знайти виконавців", - твітує Максим Такер відповідальний за програми в Євразійському регіоні у донорській "Фундації Відкритого Суспільства" заснованій фінансистом Джорджем Соросом. У Twitter Такера відзначається, що його профіль у соціальній мережі представляє його особисті погляди.

Сайт ЦПК перелічує провідних донорів за роки діяльності організації та у кожен окремий рік. Серед історичних донорів, за інформацією ЦПК: Агентство США з міжнародного розвитку USAID, міжнародна організація з розвитку Pact, "Міжнародний фонд Віродження" (є частиною міжнародної мережі "Фундацій Відкритого Суспільства" - прим. ГА)., ВБО Всеукраїнська мережа ЛЖВ, Міжнародна організація з ровитку права, ГО Трансперенсі Інтернешнл Україна за підтримки ЄС, та інші.

"Віталій Шабунін - один із найбільш ефективних та помітних антикорупційних активістів України. Його тривалий час цькували, тягали по судах, а тепер ось це. Якщо Зеленський серйозно ставиться до протидії корупції, це необхідно припинити", - твітує журналіст-розслідувач Олівер Буллоу, який також є членом наглядової ради ЦПК.

Псольство США в Україні сьогодні також оприлюднило заяву, у якій заявило про стурбованість з приводу нещодавніх потенційних нападів, спрямованих як проти політичних діячів, так і представників громадянського суспільства в Україні. Заява не згадує Віталія Шабуніна.

Посольство закликало правоохоронні органи ретельно розслідувати ці випадки.

У "Центрі протидії корупції" вважають підпал нападом і посяганням на життя Шабуніна на його родини. У центрі такожо заявили , що "є свідчення того, що поліція намагатиметься зашкодити належному розслідуванню".

"Ми звертаємося до президента України Володимира Зеленського взяти на особистий контроль розслідування нападів на активістів, в тому числі на посягання на життя Віталія Шабуніна та його родини", - йдеться у заяві ЦПК.

Днями Світовий банк назвав ЦПК прикладом громадських організацій в Україні, які працюють з урядом та ЗМІ для посилення боротьби із корупцією.

Між тим до розслідування Україну закликав і Матті Маасікас, посол ЄС в Україні.

"Дуже збентежений новинами, що будинок антикорупційного активіста Віталія Шабуніна спалено. Я закликаю владу розслідувати цю справу і, якщо це навмисна дія, притягнути виконавців до відповідальності. Громадські активісти мають почуватись безпечно, виконуючи свою роботу", - твітує Маасікас.

Про "крайнє занепокоєння" заявила Оксана Покальчук, директорка "Міжнародної Амністії" в Україні.

"Влада має негайно розслідувати. Україна досі виявила нездатність покінчити із безкарністю тих, хто скоює напади проти громадських активістів. Треба, щоб це змінилось!" - твітує Покальчук.

Дивіться також: Ще швидше 911: у Каліфонії вдосконалюють систему виклику допомоги за допомогою додатку

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG