Спеціальні потреби

У США вважають, що Росія «успішно проникла» у виборчі системи деяких штатів


Джанетт Манфра
Джанетт Манфра

Про це заявила високопоставлений чиновник Міністерства внутрішньої безпеки США Джанетт МанфраПредставник американських спецслужб заявила, що Росії вдалося «успішно проникнути» в системи реєстрації виборців в кількох штатах у 2016 році.

Джанетт Манфра, яка не посаді помічника міністра займається питаннями кібербезпеки в Міністерстві внутрішньої безпеки США, заявила NBC News, що цілями Росії був 21 штат, і «у вкрай малій кількості з них» було дійсно здійснено проникнення.

Міністерство раніше попереджало ці штати, що Росія намагається зламати їх виборчі системи перед виборами 2016 року.

Саме Манфра першою повідомила Комітет Сенату з розвідки в червні минулого року, що ці штати були мішенню для російських хакерів напередодні виборів.

Раніше стало відомо, що хакери проникли в системи реєстрації виборців в Аризоні та Іллінойсі. Низка інших штатів, у тому числі Алабама, Каліфорнія, Колорадо і Флорида, підтвердили, що вони піддавалися атакам.

Офіційні особи повідомили NBC, що немає ніяких доказів, що в списки виборців вносилися будь-які зміни.

Міністерство внутрішньої безпеки офіційно повідомило виборчі органи в цих штатах, що вони піддавалися атакам.

Джей Джонсон, який очолював Міністерство внутрішньої безпеки США в період російських вторгнень, заявив NBC, що «2016 рік став "першим дзвінком" і тепер на штати і федеральні органи влади покладено обов'язок щось зробити в зв'язку з цим, перш ніж на нашу демократію буде здійснена нова атака».

«Ми змогли встановити, що сканування і зондування баз даних реєстрації виборців виходило від російської влади», - заявив Джонсон.

На думку американської національної розвідки, ці кроки були частиною більш широких зусиль Москви втрутитися в президентські вибори в США.

Порушені системи не мали відношення до підрахунку голосів чи результатів.

Дана інформація викликала широкі побоювання, що Росія або інший іноземний суб'єкт, можливо, шукає можливості для втручання у вибори в майбутньому за допомогою кібератак та іншої тактики.

Державний секретар Рекс Тіллерсон попередив у вівторок, що Росія вже намагається втрутитися в майбутні в цьому році проміжні вибори в США.

Однак в недавньому інтерв'ю виданню The Hill Манфра заявила, що їй невідомо про будь-які достовірні зусилля, пов'язані з проміжними виборами 2018 року, хоча ця загроза, як і раніше, викликає у неї занепокоєння.

«Я завжди буду тривожитися про це. Різні суб'єкти завжди будуть намагатися вплинути на наші демократичні процеси, - сказала вона. - Як країна, ми повинні бути в змозі протистояти цим спробам».

Міністерство проводить тести на вразливість і надає інші послуги штатам, які прагнуть зміцнити безпеку своїх виборчих систем напередодні майбутніх виборів.

Відомство також ділиться інформацією про кіберзагрози з співробітниками виборчих органів штатів.

В кінці січня директор ЦРУ Майк Помпео сказав, що у нього «є всі підстави очікувати», що Росія спробує втрутитися в проміжні вибори в листопаді 2018.

«У мене є всі підстави очікувати, що вони спробують зробити це», - заявив Помпео в інтерв'ю BBC. - Але я впевнений, що Америка зможе провести вільні і чесні вибори, і ми будемо чинити досить сильний опір, щоб їх вплив на наші вибори не був значним».

Дивіться також: Інтерв'ю: міністр освіти України розповіла про ініціативу із медіаграмотності для середніх шкіл

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG