Спеціальні потреби

Косовські серби відмовились визнавати уряд Косова


Косовські серби відмовились визнавати уряд Косова

Після двох днів голосування серби, які проживають на півночі Косова, майже одноголосно відмовилися визнати уряд Косова, у склад якого здебільшого входять етнічні албанці.

Представники виборчої комісії косовських сербів повідомили, що 99,7% виборців, у чотирьох сербських громадах на півночі Косова дали заперечну відповідь на запитання референдуму «Чи підтримуєте ви інституції так званої Республіки Косово?».

Етнічні серби проігнорували зусилля Приштини поширити свою владу на північні райони Косова, яке стало незалежною державою у 2008-му році.

Президент Сербії Борис Тадич заявив, що референдум шкодить інтересам країни і зокрема її прагненням здобути членство у ЄС. Раніше представники Євросоюзу зазначали, що Сербія повинна знайти шлях до припинення етнічних заворушень уздовж кордону з Косовом, якщо вона хоче домогтись поступу у розгляді її заявки на вступ у ЄС.

Аналітики попереджають, що голосування може розпалити міжетнічну ворожнечу у цьому неспокійному регіоні. У Косові проживає 90% етнічних албанців, у той час як косовські серби домінують у районах, що межують із Сербією. У п'ятницю країна готується до святкування четвертої річниці своєї незалежності від Сербії.

XS
SM
MD
LG