Спеціальні потреби

Проросійські сепаратисти погодилися продовжити переговори


Розмови сепаратистів з контактною групою
Розмови сепаратистів з контактною групою

Проросійські сепаратисти погодилися взяти участь у подальших мирних переговорах у п’ятницю, щоб вирішити конфлікт у східних регіонах України. Про це в четвер повідомило інформаційне агентство «Інтерфакс».

«Є домовленість провести черговий раунд консультацій 27 червня в Донецьку», – цитує «Інтерфакс» заяву одного з лідерів самопроголошеної «Донецької народної республіки» Андрія Пургина.

Раніше, виступаючи у французькому Страсбурзі, президент України Петро Порошенко заявив, що тільки що почув про готовність сепаратистів до нових переговорів з «контактною групою», куди входить колишній президент країни Леонід Кучма, посол Росії в Києві і високопоставлений представник ОБСЄ.

Проте українські ЗМІ цитують заяву Порошенко, з якої випливає, що Київ не має наміру продовжувати режим припинення вогню, якщо його не задовольнять результати п’ятничних переговорів.

«Це дуже важливий день: якщо наші умови щодо мирного плану не будуть прийняті, то ми приймемо дуже важливе рішення», – наводить слова президента онлайн-видання «Українська правда».

Порошенко, який у четвер виступав у Раді Європи, а в п’ятницю має підписати історичну угоду про вільну торгівлю з Євросоюзом, запропонував сепаратистам амністію і безпечний виїзд з країни, якщо вони складуть зброю і припинять бойові дії.

Він також пропонує розширити права російськомовного населення східних регіонів, а наступного тижня планує представити план децентралізації, покликаний надати регіонам більше контролю над своїми внутрішніми справами, в тому числі фінансовими.

Тим часом канцлер Німеччини Анґела Меркель вдруге за два дні поспілкувалася з російським президентом Володимиром Путіним, щоб обговорити способи розв’язання кризи в Східній Україні.

Як повідомляють у Кремлі, телефонна розмова відбулася «з ініціативи німецької сторони» і бла присвячена таким питанням, як контроль за «додержанням конфліктуючими сторонами режиму припинення вогню», налагодження регулярної роботи контактної групи і звільнення «насильно утримуваних осіб».

Представник уряду Німеччини підтвердив, що бесіда відбулася, а її метою було знайти спосіб продовжити оголошений українською владою режим припинення вогню, термін якого закінчується в 10 годині ранку в п’ятницю.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG