Спеціальні потреби

Єдина втіха, що не смертна кара - західні коментатори про вирок Сенцову, Кольченку


Вирок українським активістам Олегу Сенцову та Олександру Кольченку, які отримали 20 та 10 років відповідно, приголомшив західних журналістів та експерт. "Голос Америки" підготував підбірку коментарів з соціальної мережі Twitter.

Ян Бонд, директор досліджень міжнародної політики в аналітичному центрі Centre for European Reform (Лондон).

"Український режисер Сенцов отримує 20 років за патріотизм, а корумповану російську чиновницю Васильєву звільняють достроково. Його саджають на 20 років за те, що захищав власну країну, а вона отримує 20 днів за те, що крала у інших".

Правозахисна організація "Міжнародна амністія": "Значні терміни ув'язнення аж до 20 років, які присудив двом українським активістам російський військовий суд є кричущою несправедливістю за результатами очевидно нечесного судового процесу, який супроводжувався звинуваченням у тортурах підсудних".

Дослідник цієї організації Гезер Макґілл також заявила : "Весь процес був організований, щоб надіслати месідж. Процес був частиною пропагандистської війни Росії проти України і нагадував показові судові процеси сталінської доби проти дисидентів".
Шон Вокер, кореспондент британського видання The Guardian у Москві: "20 років Сенцову. Цікаво, чи ці троє суддів спокійно спатимуть сьогодні".

Юрій Сергеєв, посол України в ОНН: "Росія? Правосуддя? Повністю несумісні!"
Олексій Сологубенко, редактор новин BBC World Service: "Єдина втіха щодо вироку Сенцову це те, що у Росії припинено смертну кару. Не здивуюсь, якщо незабаром спробують її відновити".
Як відомо, у Росії діє мораторій на винесення смертельних приговорів.
Браян Вітмор, журналіст "Радіо Свобода": "Давайте віддамо шану незламності Сенцова та Кольченка, які заспівали національний Гімн".

Леонід Рагозін, журналіст: "Росія сама собі винесла вирок".
Максим Еріставі, журналіст "Громадського": "З сьогоднішнього дня викрадений Росією Сенцов став втіленням нездатності світової спільноти захистити норми міжнародного права".
Посольство Франції у Росії: "Суд над Сенцовим. Ми перебуваємо у Ростові з нашими європейськими партнерами. Нагадуємо, що Франція не визнає незаконну анексію Криму".
Дивіться також: Росія спробує почати відкриту війну - командир Грузинського легіону
Росія спробує почати відкриту війну - командир Грузинського легіону. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:00 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG