Спеціальні потреби

Чим запам'ятався сенатор Маккейн українцям?


Джон Маккейн
Джон Маккейн

Ім'ям сенатора Сполучених Штатів Джона Маккейна назвали одну з вулиць Києва. За рішенням Київської міської ради, яке підтримав 71 депутат, на вулицю Маккейна перейменували вулицю Івана Кудрі.

Постать американського сенатора, який у віці 81 рік загинув через рак мозку, стала визначною для багатьох американців, які вважають його символом честі, відваги і справжнім моральним компасом.

Маккейн рішуче підтримував українців в боротьбі за свободу. Він неодноразово відвідував Україну, в своїх промовах закликав Конгрес та адміністрацію США більш рішуче підтримувати Україну, зокрема, шляхом надання зброї для захисту від російської агресії.

Подорож сенатора до України в грудні 2013 року під час Майдану стала для українців важливим знаком підтримки США їхньої боротьби. Ця подорож глибоко вразила і самого сенатора.

"Частково саме завдяки цьому візиту українці пам'ятають, що США дуже підтримували їх прагнення до свободи на той час", - говорить дипломат США, який супроводжував Маккейна під час перебування сенатора в Києві в грудні 2013 року.

Дипломат Девід Мілі поділився спогадами про ту подорож сенатора до України в інтерв'ю журналістці Української служби "Голосу Америки" Бедратенко Оксані.

"На той час я жив в Україні і відповідав за економічний напрямок в роботі Посольства США. Я супроводжував сенатора під час його перебування в Києві протягом масштабних демонстрацій на Майдані", - говорить Девід Мілі

"Одного вечора я супроводжував сенатора Маккейна на Майдан і ми пішли до будинку Профспілок на сьомий поверх. Тривала демонстрація, у якій брали участь 250 тисяч людей, наскільки я пам'ятаю. Грала рок-група "Океан Ельзи".

Девід, це один з найбільш надзвичайних моментів мого життя
Маккейн сказав Девіду Мілі

Сенатор Маккейн та я стояли і дивились у вікно і в певний момент вокаліст "Океану Ельзи" звернувся до людей, щоб вони включили свої мобільні телефони і повернулись в напрямку до нас. Всі зробили це одночасно і сенатор Маккейн повернувся до мене і сказав: "Девід, це один з найбільш надзвичайних моментів мого життя" і я погоджуюсь.

Маккейн був дуже душевною людиною, згадує Мілі.

"Він справді вирізнявся. Він був дуже душевною людиною. Його дуже глибоко зворушило те, що відбувалось в Україні. Він говорив про це. Знову ж, він звертаючись до мене назвав це. Його дуже зворушило те, що він побачив і глибина відданості тих, хто брав участь в демонстрації", - згадує Мілі.

Сенатор завжди підтримував боротьбу за свободу. Досвід роботи сенатором а також минуле Маккейна зіграло свою роль в формуванні його переконань, вважає дипломат.

Він вважав, що це в інтересах США і в інтересах світової стабільності, щоб люди втілювали своє прагнення жити в демократії
Девід Мілі про Маккейна

"Боротьба за свободу мала глибинне значення для нього і думаю, те що відбувалось в Україні потужно резонувало для нього на особистому рівні а також на рівні стратегічному. Він вважав, що це в інтересах США і в інтересах світової стабільності, щоб люди втілювали своє прагнення жити в демократії".

Мілі, який перебував в Києві під час протестів на Майдані був глибоко вражений відданістю та самоорганізацією людей. "Це тривало декілька місяців, день за днем люди організовувались самі на мирний протест. Я ніколи не забуду цю самоорганізацію і силу духу, яку вони виявили протягом цього часу. Знаю, що часом було насильство і насильство було після цього, але людьми на той час рухало прагнення до життя у некорумпованому вільному середовищі, з можливістю розвивати зв'язки з Європейським Союзом. Цього я ніколи не забуду", - говорить Мілі.

Дивіться також: Яким має бути зміст дебатів і чи вони потрібні? Думки киян. Відео

Яким має бути зміст дебатів і чи вони потрібні? Думки киян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG