Спеціальні потреби

Сенат США підтримав резолюцію щодо визнання РФ спонсоркою тероризму


Будівля Капітолію. Вашингтон, США
Будівля Капітолію. Вашингтон, США

Сенат Сполучених Штатів у середу ввечері одноголосно схвалив резолюцію, яка закликає держсекретаря Ентоні Блінкена визнати Росію державою, яка спонсорує тероризм. У першій частині документу наводяться підстави цього рішення, які вказують на дії Російської Федерації, які можуть бути кваліфіковані як спонсорство тероризму не лише в Україні, а й в Чечні, Сирії, Грузії, в середині країни та навколо світу.

"Оскільки, за вказівкою президента Володимира Путіна, уряд Російської Федерації сприяв і продовжує сприяти актам міжнародного тероризму проти політичних опонентів і національних держав;

Оскільки повідомлялося, що в лютому 2022 року понад 400 російських найманців з групи Вагнера були направлені до Києва з наказом Кремля вбити президента Володимира Зеленського та членів уряду України;

Оскільки за вказівкою Президента Путіна Російська Федерація керувала та санкціонувала невибіркові обстріли цивільних позицій в Чечні, Грузії, Сирії та Україні, що призвело до загибелі незліченної кількості невинних чоловіків, жінок і дітей;

Оскільки збройні сили Російської Федерації вчиняли численні безсудні страти невинних цивільних осіб і намагалися прикрити свої звірства масовими могилами по всій Україні", - зокрема, йдеться у резолюції.

У резолютивній частині документу Сенат заявляє, що «розглядає дії уряду Російської Федерації за вказівкою президента Володимира Путіна як спонсорство терористичних актів» і закликає Державного секретаря визнати Росію державою-спонсором тероризму.

Нагадаємо, що резолюцію із закликом до Держсекретаря Ентоні Блінкена визнати Росію державою-спонсором тероризму було зареєстровано в Сенаті США 10-го травня, 2022-го року. Співавторами документу стали сенатори від обох партій, демократ Річард Блументаль та республіканець Ліндсі Грем.

12-го травня подібну резолюцію представили в Палаті представників США. Її авторами стали конгресмени - республіканець Джо Вілсон та демократ Тед Лі. Обидва є членами Комітету Палати представників із закордонних справ Очікується, що наступним кроком буде голосування в Палаті представників.

Нагадаємо, що Конгрес як законодавча гілка влади не може визнати РФ державою спонсоркою тероризму. Такі повноваження закріплені за виконавчою гілкою влади, до якої належить Держдепартамент.

На розгляді у Сенаті зараз перебуває ще одна резолюція - про визнання дій РФ в Україні геноцидом. Її співавтор, сенатор-республіканець Джеймс Ріш, сказав Українській службі Голосу Америки, що схвалення цього документу зафіксує на папері визначення, що Росія здійснює в Україні геноцид. А це буде потужною політичною заявою, яка допоможе просувати інші закони «які насправді кусаються»:

«Вона підкреслює наші наміри, вона зміцнює їх. Вона зробить наші заклики значно сильнішим», - сказав Ріш Голосу Америки.

Співавтор резолюції про геноцид, співголова Гельсінської комісії США, сенатор-демократ Бен Кардін сказав в інтерв’ю Голосу Америки, що в Конгресі існує двопартійна підтримка цієї резолюції.

«Виходячи із риторики яку озвучує президент Байден, адміністрація США також підтримує цю позицію. Тому ми налаштовані оптимістично: ми будемо говорити єдиним голосом у Конгресі Сполучених Штатів. І повинен вам сказати, що я спілкувався з нашими європейськими союзниками, а також із союзниками з інших країн, і думаю, що є широке міжнародне визнання того, що дії Путіна вимагають міжнародної відповідальності», - зазначив він.

Дивіться також: Сенатор США – про стратегію допомоги Україні

Студія Вашингтон. Сенатор США – про стратегію допомоги Україні
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:58 0:00

XS
SM
MD
LG