Спеціальні потреби

Служби безпеки попереджають про ймовірні кібератаки на виборах президента США. Microsoft каже, що Росія вже почала спроби втручання


Голосування на внутрішньопартійних виборах - праймеріз - у Детройті, 27 лютого 2024.
Голосування на внутрішньопартійних виборах - праймеріз - у Детройті, 27 лютого 2024.

Служби розвідки та безпеки США намагаються підготувати виборчих чиновників до хвилі нових атак, спрямованих на знищення довіри виборців до президентських виборів у листопаді. Низка експертів попереджають, що деякі традиційні супротивники Вашингтона починають нарощувати свої зусилля.

Агентство з кібербезпеки та безпеки інфраструктури (CISA), разом з Офісом директора національної розвідки (ODNI) і ФБР, у середу випустили нове попередження про те, що "звичайні підозрювані" — Росія, Китай та Іран — шукають способи розпалити напруженість і розділити американських виборців.

Усі три країни, як сказано в інструкції, "використовують операції впливу, використовуючи уявні соціально-політичні розбіжності, щоб підірвати довіру до демократичних інститутів США".

Нові зведення правил попереджають, що три країни використовують фальшиві онлайн-акаунти та різні проксі-сервери, включно зі спонсорованими державою ЗМІ, для поширення дезінформації та сіяння сумнівів.

Також було попереджено, що Росія, Китай та Іран використовують справжніх людей, у тому числі впливових людей у соціальних мережах, "щоб свідомо чи мимоволі просувати свої наративи".

"Виборчий процес є основоположним елементом американської демократії, тому наші іноземні супротивники навмисно націлюються на нашу виборчу інфраструктуру своїми операціями впливу, — сказав старший радник CISA Кейт Конлі. — CISA прагне зробити свій внесок у те, щоб цим [державним і місцевим] посадовцям — і американській громадськості — не доводилося вести цю боротьбу поодинці".

Агентство попереджає про нову тактику

Останні рекомендації, опубліковані на сайті CISA, попереджає, що на додаток до знайомої тактики Росія, Китай та Іран, ймовірно, використовуватимуть нові трюки, щоб спробувати заплутати виборців США та підірвати довіру до виборчого процесу.

Одним із таких методів є клонування голосу — використання фальшивого запису державного службовця чи іншої особи, щоб спробувати ввести в оману. Агентства навели приклад із торішніх виборів у Словаччині, коли на підробленому записі головного партійного лідера нібито було показано, як він обговорює, як фальсифікувати голоси.

Керівництво також попереджає, що Іран може спробувати застосувати кібератаки типу "злам і витік" у США, використовуючи уроки, отримані з аналогічних операцій проти Ізраїлю в останні місяці.

Також у ньому йдеться, що Росія та Китай окремо намагалися спричинити тривогу серед виборців, поширюючи підроблені документи, які нібито демонструють докази випадків, що впливають на безпеку будівель чи комп'ютерних систем.

Китай відкинув звинувачення

"Китай завжди дотримувався принципу невтручання у внутрішні справи інших країн", - сказав Лю Пенгу, речник китайського посольства у Вашингтоні, в електронному листі Голосу Америки.

"Припущення або звинувачення Китаю у використанні соціальних медіа для втручання в політику США абсолютно безпідставні та зловмисні", – додав Лю.

Голос Америки також зв'язався з представниками урядів Росії та Ірану, які ще не відповіли.

Наразі CISA, ODNI та ФБР радять представникам виборних органів США, що вони можуть спробувати пом'якшити вплив спроб втручання у вибори, створивши надійні портали для інформації, такі як офіційні вебсайти уряду США, і активно викриваючи неправдиву інформацію.

Але проблема, ймовірно, зростатиме.

Росія вже втручається, каже Microsoft

Корпорація Microsoft попередила у середу, що бачить ознаки того, що принаймні Росія вже нарощує свої зусилля щодо втручання у вибори.

Згідно зі звітом Центру аналізу загроз Microsoft, "звичайні російські суб'єкти впливу на вибори запрацювали протягом останніх 45 днів".

Зусилля Росії зараз, йдеться у звіті, "використовують поєднання тем із 2020 року з новим акцентом на підриві підтримки України США".

Крім того, Microsoft попередила, що Росія, Китай та Іран "використовують певну форму генеративного штучного інтелекту для створення контенту з минулого літа".

"Ми очікуємо, що кампанії впливу на вибори включатимуть фейки — деякі будуть глибокими, більшість поверхневими — і найпростіші маніпуляції, а не найскладніше використання штучного інтелекту, ймовірно, будуть фрагментами контенту, які матимуть найбільший вплив", — додається у звіті.

Водночас існує занепокоєння щодо впливу внутрішніх екстремістів на президентські вибори.

"Існує серйозний ризик екстремістського насильства", - йдеться в звіті Ради з міжнародних відносин, опублікованому в середу.

"Хоча ризик ультраправого насильства, пов'язаного з виборами, більший, можливість крайніх лівих екстремістів не можна відкидати", — йдеться в повідомленні, де вказується на можливість нападів на передвиборчі політичні заходи чи зібрання, на виборчі дільниці у день виборів, а також проти виборних органів у наступні дні після виборів.

Такі попередження узгоджуються з попередженнями офіційних осіб США в останні місяці.

"Деякі DVE [насильницькі екстремісти всередині країни], особливо ті, що мотивовані теоріями змови та антиурядовими чи партійними образами, можуть прагнути зірвати виборчі процеси", — попередило Міністерство внутрішньої безпеки США торік у вересні у своїй оцінці загроз.

"Насильство або погрози можуть бути спрямовані проти державних службовців, виборців, персоналу та інфраструктури, пов'язаної з виборами, включаючи виборчі дільниці, місця для вкидання бюлетенів, місця реєстрації виборців, агітаційні заходи, офіси політичних партій і місця підрахунку голосів", – йдеться в повідомленні.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG