Спеціальні потреби

Верховний Суд США розглядає справу щодо нового імміграційного закону Аризони


Штат Аризона має спільний кордон з Мексикою. Губернатор штату Джен Бруер каже, що мета закону - створити такі умови для нелегалів, які б примусили їх добровільно залишити Аризону. Закон вимагає від іммігрантів постійно мати документи, які підтверджують їх законність перебування у США, інакше їм загрожує арешт. Крім того, поліцейський має право перевіряти імміграційний статус особи, якщо запідозрив, що людина в країні нелегально.

Цей закон покликаний зупинити багаторічний потік незаконних мігрантів до Аризони, через який в штаті осіло майже півмільйона іммігрантів. Закон вже переглядався у ряді судових інстанцій нижчої юрисдикції, тепер його розглядатиме Верховний Суд США.

Прихильник суворого ставлення до нелегалів Майкл Маклохлін разом з іншими волонтерами планує прийти під стіни Верховного Суду підтримати подібні закони у всіх 50 штатах.

«У США сьогодні понад 8 мільйонів незаконних іммігрантів. З них 7 мільйонів не працюють у сільському господарстві. Одночасно, 22 мільйона американців не мають постійної роботи», - каже Маклохлін.

Якщо Верховний суд підтримає закон Аризони, інші штати матимуть підстави запровадити власні більш жорсткі імміграційні закони.

«Вони відкривають скриньку Пандори, якщо серйозно ставитись до принципу федерального державного устрою. Наша країна це багато штатів, але ми - одна нація. На федеральному рівні всі штати підпорядковуються однаковим законам. Тож може виникнути проблема, якщо дозволити штатам самім вирішувати це конкретне питання», - говорить професор права Крістіна Кемпбел.

Алі Нурані з Національного імміграційного форуму виступає проти закону. Щоправда, він вважає важливим привернути увагу до проблеми імміграції:

«Ви знаєте, ми повинні почати діяти. Ми повинні нарешті вирішити проблему. Чи то Аризона, чи то Алабама, вся країна програє від того, що наша імміграційна система просто не працює».

Остаточне рішення Верховний суд має винести у червні.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG