Спеціальні потреби

Україна готова до справедливого миру, але не на умовах Росії - Шольц


Президент України Володимир Зеленський і канцлер Німеччини Олаф Шольц, Берлін, Німеччина,14 травня 2023. AP Photo/Matthias Schrader
Президент України Володимир Зеленський і канцлер Німеччини Олаф Шольц, Берлін, Німеччина,14 травня 2023. AP Photo/Matthias Schrader

Візит президента України Володимира Зеленського до Берліна є "сильним сигналом", і Німеччина підтримуватиме Україну, "доки це буде необхідно". Про це заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Керівник німецького уряду підкреслив, що Україна готова до миру на своїх справедливих умовах і "з повною підтримкою" Заходу. За його словами, це не може означати, що конфлікт просто заморозять, а умови миру диктуватиме Росія: "Це імперіалістичний напад на територію України, і мир і безпека в Європі знаходяться під загрозою через ідею, що могутня країна може напасти на менш сильну країну, щоб інкорпорувати частину її території".

Також Шольц додав, що Німеччина виступає разом із західними партнерами "за притягнення Росії до відповідальності за її злочини". Відповідаючи на запитання щодо конкретних кроків для України на шляху до НАТО, Шольц сказав: "Ми сподіваємося, що війна швидко закінчиться, тому що вдасться за допомогою сучасної зброї Україну привести в такий стан, що вона буде здатна себе захищати. Ми і наші партнери також готуємося до того, що ця підтримка буде довготривалою. На цьому ми концентруємося. Україна має захищатися – також йдеться про практичні питання і питання пов’язані з рішеннями в Бухаресті".

Радіо Свобода нагадує, що у квітні 2008 року на саміті в Бухаресті НАТО підписало із Україною та Грузією План дій щодо членства в Альянсі, а 30 вересня 2022 року Зеленський повідомив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО за пришвидшеною процедурою. Після початку повномасштабної війни Швеція та Фінляндія подали заявки на вступ до Північноатлантичного альянсу, у квітні Фінляндія офіційно приєдналась до НАТО.

Тим часом Зеленський під час прес-конференції із Шольцом наголосив: "Уже цього року ми можемо зробити поразку агресора незворотною". Він подякував за допомогу Берліна: "Допомога Німеччини – це захист життя. Життя наших людей у містах, у селах, які надійно захищає, зокрема, надана вами ППО. Життя наших воїнів на полі бою, які береже надана вами бронетехніка. Соціальне життя в Україні, яке береже ваша фінансова – дуже важлива – підтримка. Україна вміє бути вдячною й завжди буде вдячною вашій країні".

Напередодні Німеччина оголосила про найбільший досі пакет військової підтримки Україні. Додаткова допомога на суму близько 3 мільярдів доларів. Туди увійдуть 15 зенітних танків Gepard, 200 розвідувальних безпілотників, зенітні боєприпаси, додаткові артилерійські боєприпаси та понад 200 бойових броньованих машин і машин матеріально-технічного забезпечення.

Також український президент підкреслив, що Київ не атакує територію Росії, а деокуповує суверенну землю: "Ми не атакуємо російську територію. Ми звільняємо нашу законну землю. Ми в цьому не зацікавлені – у нас немає на це часу, у нас немає на це сил і немає на це зайвої зброї. Ми зосередились на підготовці до контрнаступальних дій щодо деокупації згідно з міжнародним правом і нашою Конституцією".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

XS
SM
MD
LG