Спеціальні потреби

Україна звинуватила Росію у викраденні жінки-офіцера


Надія Савченко
Надія Савченко

Київ заявив протест у зв'язку з «незаконним вивезенням» до Росії льотчиці Надії Савченко, захопленої сепаратистами на сході України.

Україна в середу звинуватила Росію у викраденні жінки-офіцера, захопленої сепаратистами на сході країни, і зажадала її звільнення і повернення на батьківщину.

Як повідомляють українські ЗМІ, 33-річна Надія Савченко була захоплена проросійськими сепаратистами в червні, коли вона боролася в лавах проурядових сил в районі Луганська біля кордону з Росією.

МЗС України заявило, що після захоплення Савченко була таємно вивезена до Росії.

«Це є ще одним підтвердженням того, що терористи планують і реалізують свої злочини на території України в тісній зв'язці зі спецслужбами Російської Федерації», - йдеться в заяві зовнішньополітичного відомства.

«Відкрито викрадаючи громадян України на території нашої держави, російська влада не тільки порушує всі можливі норми міжнародного права, а й вже переступають елементарні норми пристойності і моралі », - наголошується в документі.

Тим часом, Слідчий комітет Росії заявляє, що українську льотчицю Надію Савченко затримали «без документів, під виглядом біженки», коли вона сама перетнула кордон Росії.

«І при перевірці документів в одному з населених пунктів вона була затримана для встановлення особи. Після цього з’ясувалося, що Савченко проходить як підозрювана у кримінальній справі про вбивство російських журналістів», – заявив представник Слідчого комітету Росії Володимир Маркін.

Як заявляє прес-служба російського відомства, затримання проводили «в суворій відповідності до російського законодавства». «Звинувачення Савченко пред’являлося у присутності адвоката і перекладача, а про сам факт затримання відразу ж було повідомлено посольство України в Росії», – мовиться в повідомленні на сайті СКР.

(Відео допиту Надії Савченко невдовзі після захоплення її бойовиками угруповання «ЛНР», яке Україна визнане терористичним)

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG