Спеціальні потреби

Пастку для США та України розгледіли в ідеї обміну Савченко на Бута журналісти


Ідея Кремля про обмін Надії Савченко та росіян Віктора Бута та Костянтина Ярошенка, які перебувають в ув'язненні у США за торгівлю зброєю та наркотиками відповідно, орієнтована на те, щоб утвердити знак рівності між Україною та США та переконати загал, що в Україні Росії протистоїть саме Америка. На це, коментуючи розвиток ситуації із чутками про обмін росіян на Савченко, вказали журналісти англомовних видань на Заході та у Росії.

"Завжди було схоже, що цей трюк був орієнтований на російську аудиторію і мав прирівняти Україну до США", - відзначив у Twitter Олівер Керролл, журналіст видання The Moscow Times.

"Це вказує на те, з ким, на думку Росії, вона насправді веде війну", - відзначив у Twitter Макс Седдон, московський кореспондент видання Financial Times.

Натомість відомий викривач та дослідник російської пропаганди Петро Помєранцев розгледів у пропозиції Росії "подвійну пастку" для України та США.

"США скажуть "ні": Україна відчує себе зрадженою. США скажуть "так": покажуть, що це Америка керує Україною... ", - твітнув відомий публіцист.

Раніше представник посольства США у Росії Уілл Стівенс заявив, що США не розглядаються обмін української льотчиці Надії Савченко на росіян Віктора Бута та Костянтина Ярошенка.

Посол США В Україні Джеффрі Пайєтт у Києві назвав цю пропозицію "смішною".

"Пропозиція щодо обміну Савченко - це просто смішно. Савченко утримується в Росії протизаконно, вона була захоплена у полон з порушенням законодавства. Відповідно до Мінських угод її необхідно звільнити, і на цьому крапка", - цитує його слова видання Укрінформ".

Дивіться також: Звільнення Савченко можуть добитись лише світові лідери - адвокат

Звільнення Савченко можуть добитись лише світові лідери - адвокат. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:06 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG