Спеціальні потреби

Савченко викрали для справи Коломойського-Авакова – адвокат Надії


Адвокат Надії Савченко Марк Фейґін припускає, що план, який Кремль мав щодо Савченко, просто не спрацював, і тепер Москва намагається виплутатися з ситуації з найменшими репутаційними втратами.

«Для чого вона потрібна? Можливо, що це було якесь помилкове рішення, тому що потрібна вона була для картинки великої української справи - для справи Коломойського-Авакова, власне, по якій проходить Савченко. Це величезна справа, по якій заочно проходять десятки обвинувачених. Там є і Коломойський, і Аваков, і Гелетей, і командири батальйонів «Донбас», «Азов» та інші. Але в руках у них формально є тільки Литвинов і Савченко».

«Її, мабуть, хотіли розкрутити на якісь свідчення, мовляв, каральні загони, що фінансуються Коломойським, учиняли на сході України репресії, каральні операції по відношенню до мирних громадян, але щось пішло не так. По-перше, сама Надія. Вона вирішила, що буде боротися. Потім з'явився захист в особі політичних адвокатів, в моєму обличчі».

Адвокат висловив припущення, що плани Кремля зірвав перехід справи у публічну площину.

У США розказали, за яку образу Путін мститься Україні та світу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:54 0:00

«Якби все було по-тихому, то можна було маневрувати, але коли вийшло назовні та ще в контексті викрадення, то російській владі вже потрібно якось виправдовуватися», - каже юрист.

Суд над Савченко йде не на користь путінському режиму і в середині Росії – говорить Фейґін.

«За вирахуванням 86%, залишаються ті, хто війну цю не сприймають, не сприймають окупацію, обурюються диктатурою, яка панує в Росії. І боротьба за Савченко це одночасно і боротьба з путінським режимом, з його безпардонною і нахабною поведінкою. Це дає надію, що зміни в Росії все-таки можливі, раз вони стали можливі в сусідній країні. Якщо Савченко буде вільна, то це може вийти і у Росії».

Ілля Пономарьов: Путін не контролює ситуацію. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

На сьогодні, розповідає адвокат, в слідства не залишилося доказів.

«Все, що вони демонструють, це - свідчення окремих так званих ополченців ЛНР. Все. Ми представляємо білінг телефону Савченко, з якого чітко випливає, що телефон, який у них же зберігається у справі, відключився в точці, де вона потрапила в полон, в 10-ій ранку. Потім включається вже у військкоматі Луганська в 10:44 - 10:46, де знаходилася база батальйону «Зоря», а близько 12-ій гине журналіст. І ці точки навіть не поруч».

«Все, що у них є, це порожні заяви», - заявив Фейґін.

Тепер Надія Савченко перервала голодування та, за словами Фейґіна, почувається нормально. Вона вживає сир, молочні продукти, іншу їжу, яку їй дають в лікарні.

Зараз вона своїм основним завданням бачить підготовку до судових засідань, що відбудуться наприкінці квітня, - суд щодо оскарження відмови слідством у клопотанні про закриття справи за відсутності складу злочину та серія судів по ПАРЄ.

Мама Савченко: "Путін не зможе заставить Надю працювати на них". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

«У неї 20 квітня починається сесія ПАРЄ, в якій вона повинна брати участь як делегат. Остання відмова відпустити її на цю сесію мотивована тим, що хоча вона дійсно є делегатом ПАРЄ, ми її не відпустимо, бо російське законодавство не дає нам такого права. Більш божевільної відповіді в країні, де все ще діє 15 стаття Конституції про верховенство міжнародного права по відношенню до національного, придумати неможливо. Якщо у неї є імунітет, то її треба відпустити. До речі, аналогічна до американської резолюція буде прийматися і в ПАРЄ, коли почнеться сесія», - розповів Фейґін.

Надя хоче взяти участь у цих судах. Хоче виступати. Так вона бачить для себе єдиний спосіб боротьби. Вона вважає, що вона може це робити і за допомогою голодування, і за допомогою виступів у суді. Ми її в цьому намірі підтримуємо.

Фейґін також назвав вірогідні сценарії подальшого розвитку подій:

«Я не бачу, щоб вона відбувала термін, який їй призначать. За російським законодавством її не можуть засудити довічно. Жінку засуджують максимум 20 років. Ну, дадуть 20, 15, 10 років. Але не може такого бути, що вона буде його відбувати, адже абсолютно очевидно, що невинна. І вони це знають, і тому будуть викручуватися з цієї ситуації політичним, а не правовим шляхом.

Є ще оптимістичний прогноз, який полягає в тому, що може відбутися велика домовленість про обмін всіх на всіх».

Дивіться також : Кремль "просто відпустить" Савченко?

Кремль "просто відпустить" Савченко? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG