Спеціальні потреби

Санкції США проти 7 українців можуть позначитись на особистому адвокаті Трампа - коментатори


Особистий адвокат президента США Дональда Трампа, Руді Джуліані
Особистий адвокат президента США Дональда Трампа, Руді Джуліані

Санкції США щодо низки українців через втручання у вибори у США можуть вплинути на Руді Джуліані, особистого адвоката Дональда Трампа. На це вказує низка міжнародних оглядачів, експертів.

Напередодні Міністерство фінансів США запровадило санкції проти семи українців та чотирьох організацій з України за втручання до виборів США. Про це на своєму сайті поінформувала установа.

Санкції накладено на осіб та організації, які входять до «пов’язаної з Росією мережі іноземного впливу» кола Андрія Деркача, який вже перебуває під американськими санкціями, йдеться в повідомленні.

В санкційному переліку Олександр Дубінський, Дмитро Ковальчук, Костянтин Кулик, Олександр Онищенко, Антон Симоненко, Андрій Теліженко та Петро Журавель. Також санкції запроваджено проти низки сайтів та медійних організацій.

Коменатори звертають увагу на те, що Джуліані контактував із особами внесеними до санкційного переліку.

"Пан Джуліані покладався на двох українців, яких було покарано - Андрія Теліженка та Костянтина Кулика - коли шукав інформацію, яка могла би зашкодити та підштовхнути до урядового розслідування щодо пана Байдена, та його сина Гантера Байдена", - пише журналіст The New York Times Адам Голдман.

"Приголомшує у цьому зроблене в останні дні адміністрації Трампа мовчазне визнання того факту, що офіційні особи Республіканської партії та союзники проштовхували дезінформацію, спілкуючись та відмиваючи інформацію від осіб, які просували "неправдиві або непідтверджені закиди щодо політичного кандидата у США", - твітує дослідниця дезінформації в аналітичному центрі Wilson Center Ніна Янковіц.

Старший дослідник аналітичного центру Atlantic Council, економіст Андерс Аслунд, вважає, що санкції США посилять озвучені раніше щодо Джуліані звинувачення, що він брав участь у компанії російської дезінформації з метою вплинути на вибори у США у 2020-му році. За повідомленнями ЗМІ, восени Аслунд подав у відставку із посади члена наглядової ради "Укрзалізниці", де працював із середини 2018-го року.

"Повідомлення про санкції, імовірно, підживлять дисксію щодо того, чи наявні достатні докази для судового переслідування Джуліані за його роль у буцімто кампанії з дезінформації. Говорять, що він може очолити команду захисту президента у потенційному новому процесі щодо імпічменту. Але сьогодніші дії Мінфіну можливо ускладнили будь-яку участь Джуліані у будь-яких майбутніх процесах щодо імпічменту", - пише Аслунд на сайті Atlantic Council.

Аслунд також відзначає, що рішення США "встановлює важливий прецедент та ставить питання щодо того, хто буде наступним претендентом на такі ж заходи щодо них".

Дивіться також: Інавгурація Джо Байдена: у Вашингтоні посилюють охорону

Інавгурація Джо Байдена: у Вашингтоні посилюють охорону. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:18 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG