Спеціальні потреби

У Держдумі РФ пропонують обмежити імпорт американського тютюну та алкоголю


Держдума РФ
Держдума РФ

У російській Держдумі підготували відповідь на санкції США


Російські законодавці в п'ятницю оголосили, що розробили законопроект у відповідь на нові американські санкції, що передбачає заборону на імпорт низки американських товарів і послуг, а також обмеження економічних зв'язків.

Законопроект винесуть на обговорення в нижній палаті парламенту наступного тижня.

Автори пропонують обмежити імпорт американського програмного забезпечення та фермерської продукції, медичних препаратів, які можна закуповувати в інших країнах, а також тютюну і алкоголю.

Депутати також запропонували заборонити співробітництво з США в сферах атомної енергетики, виробництва ракетних двигунів і авіабудування.

Законопроект також передбачає заборону на участь американських компаній у приватизації майна в Росії.

Керівник фракції ЛДПР Володимир Жириновський також повідомив, що в законопроекті передбачена заборона на в'їзд до Росії низки громадян США, включаючи висококваліфікованих фахівців.

Даний пакет заходів є відповіддю на запроваджені минулого тижня санкції щодо Росії, що стали найжорсткішими з моменту анексії Криму.

Законопроект представили журналістам віце-спікери Держдуми.

«У відповідь на акти недружнього характеру з боку США всі політичні сили Держдуми висловилися за необхідність введення заходів у відповідь економічного і політичного характеру», - сказав перший віце-спікер Держдуми Іван Мельников.

Ні Кремль, ні уряд не повідомили, чи підтримують вони запропоновані заходи.

Однак прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив журналістам, що Кремлю потрібен час, щоб вивчити пропозиції депутатів.

«Поки ми ще не ознайомилися уважно з суттю запропонованого набору антисанкцій, на це буде потрібно якийсь час, але в будь-якому випадку, звичайно ж, можна з упевненістю припустити, що будь-які заходи, які будуть прийматися, чи не будуть на шкоду російським національним інтересам» , - сказав представник Кремля.

Пєсков додав, що, на його думку, «можна зрозуміти інтерес наших парламентаріїв до теми протидії недружній санкційній політиці, яку проводять у відношенні до нашої країни ряд держав».

За офіційними даними російської митної служби, в 2017 році обсяг російського імпорту з США становив 12,5 млрд доларів.

Серед імпортних товарів - літаки, обладнання, фармацевтичні і хімічні продукти.

Дивіться також: Чи прийдуть в українську політику нові обличчя? Інтерв’ю з одним із лідерів партії "Сила людей"

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG