Спеціальні потреби

Мінфін США: російські олігархи зазнали значного впливу санкцій


Вексельберг та Дерипаска та інші російські бізнесмени, фото 2013 року
Вексельберг та Дерипаска та інші російські бізнесмени, фото 2013 року

Світова спільнота відвернулась від багатьох з оточення Путіна, наголосила представниця Міністерства фінансів США на слуханнях Комітету Сенату з банків та житлово-комунальної сфери. Під час слухань, що відбулись у вівторок, розглядалось питання про доцільність запровадження додаткових санкцій проти Росії а також ефективність існуючих санкцій.

На підтримку даних про значний вплив санкцій на російських олігархів, Міністерство фінансів США навело такі дані:

  • З часу включення до переліку, статки Дерипаски впали на 50%, а ціна на акції EN+ знизилась з 12,2 доларів до 5,4 доларів на Лондонській фондовій біржі.
  • Статки Вексельберга, за оцінками, впали на 3 мільярди доларів і інші уряди також розпочали слідства і заморозили активи Вексельберга у своїх юрисдикціях. Також Renovа Group Вексельберга була змушена вийти з інвестицій в Швейцарії та Італії.

В результаті введення санкцій проти російських олігархів та їх бізнесів, цим установам обмежено доступ до фінансової системи, вартість їх активів впала, і компанії намагаються позбутись цих інвесторів, доповіла на слуханнях заступниця міністра фінансів США з тероризму та фінансової розвідки Сігал Мендеклер.

Однак, деяким сенаторам, політика адміністрації США стосовно російських олігархів здалась не послідовною.

Вважаю, якщо ваш чобіт на шиї зловмисника, потрібно його там і тримати
Гейді Гейткамп

Зокрема, сенатор Гейді Гейткамп розкритикувала рішення адміністрації надати послаблення в сфері імпортних мит на алюміній а також передбачити додатковий час для інвесторів для продажу акцій та цінних паперів компаній Rusal, EN+ та Gaz Group.

Сенатор Гейткамп
Сенатор Гейткамп

"Вважаю, якщо ваш чобіт на шиї зловмисника, потрібно його там і тримати", - наголосила Гейткамп.

"Чи має сенс надавати додатковий час, щоб вони позбулись олігархів і могли б продовжувати роботу?" - запитала сенатор.

У відповідь, Мендеклер наголосила на важливості співпраці з союзниками в Європі над зменшенням небажаного впливу санкцій на компанії з інших країн. "Rusal є однією з найбільших компаній- виробників алюмінію в світі", - зауважила посадовець.

6 квітня Міністерство фінансів США включило до санкційного переліку 38 осіб та установ, включаючи 7 російських олігархів та 12 компаній, якими вони володіють, чи контролюють, великої державної кампанії, що займається торгівлею зброєю та відповідну банківську структуру.

Санкції було запроваджено проти 17 російських високопосадовців, багато з яких було призначено на посаду Путіним, йдеться в інформації Міністерства фінансів США.

Дивіться також: Сенатор США про парад в Україні: "вони можуть відзначати свою незалежність так, як вони вважають доцільним"

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG