Спеціальні потреби

Байден говорить з лідерами азійських країн про "жорстоку війну Росії проти України"


Президент США Джо Байден на саміті ASEAN в Камбоджі, 12 листопада 2022 року (AP Photo/Alex Brandon)
Президент США Джо Байден на саміті ASEAN в Камбоджі, 12 листопада 2022 року (AP Photo/Alex Brandon)

Президент США Джо Байден планує обговорити з лідерами країнам Піведнно-Східної Азії війну Росії в Україні, її вплив на світ та регіон.

Про це американський президент заявив у вступному слові на відкритті саміту Асоціації країн Південно-Східної Азії (ASEAN), що відбувається в Камбоджі в суботу.

"Разом ми візьмемося за найбільші питання нашого часу, від клімату до охорони здоров'я, захисту від значних загроз для порядку, заснованому на правилах та загроза верховенству права, - сказав Байден. - Ми також обговоримо жорстоку вийну Росії проти України і наші зусилля з розв'язання глобальних викликів, що постали через війну, включаючи для Південно-Східної Азії".

Перед відкриттям саміту, Байден в суботу зустрівся з Гун Сеном, прем'єр-міністром Камбоджі, країни, що приймає саміт. Він, серед іншого, подякував Гун Сену за чітку позицію, що засуджує агресію Росії а також за підтримку резолюцій ООН проти дій Росії в Україні.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що вказав учасникам саміту на важливіть поновлення діалогу між Україною та Росією та "прогресивний погляд у майбутнє, де переможе мир".

На саміті також присутній міністр закордонних справ Росії Лавров та міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Кулеба в суботу зустрівся з держсекретарем США Ентоні Блінкеним і подякував за підтримку України.

В статті використано матеріал Reuters.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG