Спеціальні потреби

"Україна - сторона миру в цьому конфлікті". В Білому домі відповіли на питання щодо можливості перемовин, після визволення Херсона


Архівне фото: радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван
Архівне фото: радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван

В Білому домі відреагували на питання ЗМІ стосовно можливості перемовин між Росією та Україною, на тлі новин про відхід російських військ з Херсона.

Питання західних ЗМІ стосовно можливих перемовин, вважає радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван, не зважають на основоположні речі: "Україна - сторона миру в цьому конфлікті, а Росія - сторона війни. Росія вторглась до України. Якщо Росія вирішить припинити воювати в Україні і вийде, скінчиться війна. Якщо Україна вирішить припинити воювати і здасться, буде кінець Україні".

Салліван, який супроводжує президента США Джо Байдена на форумі Асоціації Південно-Східної Азії, що відбувається в Камбоджі в суботу, наголосив, що позиція США залишається незмінною в тому, щоб продовжувати "докладні консультації та підтирмувати президента Зеленського".

Салліван назвав "видатною перемогою" України вихід російських військ з Херсона, про яке повідомили ЗСУ .

"Видається, що українці здобули видатну перемогу, бо єдина обласна столиця, яку Росія захопила, тепер знову під прапором України", - заявив посадовець.

В суботу міністр оборони Великої Британії Бен Воллес заявив про "стратегічний провал" Росії в Херсоні і закликав не недооцінювати загрозу від Росії.

"Оголошений Росією вихід з Херсона відзначає ще одну їхню стратегічну поразку, - йдеться в заяві Воллеса. - В лютому Росія не змогла захопити жодну із основних цілей, крім Херсона".

Воллес сказав, що тепер, після цієї поразки, "пересічні росіяни напевне задаються питанням: "Для чого це все було?"

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG