Спеціальні потреби

Розробка золотого родовища на Алясці ставить під загрозу місцеву флору і фауну


Розробка золотого родовища на Алясці ставить під загрозу місцеву флору і фауну
Розробка золотого родовища на Алясці ставить під загрозу місцеву флору і фауну

У штаті Аляска тривають дискусії щодо питання про можливість промислового видобутку мідної та золотої руди неподалік одного з кращих лососевих промислів у світі. Ця проблема перетворила пересічні місцеві вибори в екологічну суперечку національного значення.

Виборці на південному заході Аляски повинні вирішити питання про заборону масштабної розробки мідно-золотого родовища, що загрожує великими збитками і навіть загибеллю ареалу нересту лососевих порід. Йдеться про шахту Пеббл, яку планується створити у верхів'ї Брістольської затоки. Дебати з цього питання вже привернули увагу шеф-кухарів і відомих ювелірів; останні публічно обіцяли не купувати золото, здобуте на цій шахті.

Автори проекту кажуть, що створення шахти відкриє тисячу довгострокових робочих місць на Алясці, яка переживає серйозний економічний занепад. Його противники заявляють, що промислове освоєння родовища фундаментальним чином змінить місцевий ландшафт і завдасть непоправної шкоди його екології.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG